Technikai fórum

Moodle honosítás

 
Kép
Moodle honosítás
Vágvölgyi Csaba írta 2007. december 12., szerda, 21:33 időpontban
 
Sziasztok!

Egy másik fórumban már előkerült a dátumformátum helyes beállítása, de mivel szerintünk nagyon sok embert érint érdemes egy külön témát szentelni a Moodle lokalizációjának.
Az 1.6 verzió óta a dátumformátumok a nyelvi csomag szintjén szabályozhatók. A moodledat/lang/hu_utf8/langconfig.php állomány szerkesztésével lehet befolyásolni a különböző idő és dátum megjelenítéseket.
Az állományban szereplő dátumformátumok talán értelmezhetőbbé válnak ha megnézzük a Unix/Linux rendszerek date parancsának manuálját:  http://unixhelp.ed.ac.uk/CGI/man-cgi?date

Egy lehetséges lokalizált változat:

<?php
$string['alphabet'] = 'A,Á,B,C,CS,D,DZ,DZS,E,É,F,G,GY,H,I,Í,J,K,L,M,N,NY,O,Ó,Ö,Ő,P,Q,R,S,SZ,T,TY,U,Ú,Ü,Ű,V,W,X,Y,Z,ZS';
$string['backupnameformat'] = '%%Y%%m%%d-%%H%%M';
$string['firstdayofweek'] = '1';
$string['locale'] = 'hu_HU.UTF-8';
$string['localewin'] = 'Hungarian_Hungary.1250';
$string['localewincharset'] = 'WINDOWS-1250';
$string['oldcharset'] = 'ISO-8859-2';
$string['strftimedate'] = '%%Y. %%B %%d.';
$string['strftimedateshort'] = '%%B %%d.';
$string['strftimedatetime'] = '%%Y. %%B %%d., %%H:%%M';
$string['strftimedaydate'] = '%%Y. %%B %%d., %%A';
$string['strftimedaydatetime'] = '%%Y. %%B %%d., %%A, %%H:%%M';
$string['strftimedayshort'] = '%%B, %%d., %%A';
$string['strftimedaytime'] = '  %%H:%%M, %%a';
$string['strftimemonthyear'] = '%%Y. %%B';
$string['strftimerecent'] = '%%b %%d., %%H:%%M';
$string['strftimerecentfull'] = '%%Y. %%b. %%d., %%H:%%M';
$string['strftimetime'] = '%%H:%%M';
$string['thischarset'] = 'UTF-8';
$string['thisdirection'] = 'ltr';
$string['thislanguage'] = 'Magyar';
?>

Vágvölgyi Csaba
Kép
Tárgy: Moodle honosítás
Gáspár Bálint írta 2007. december 30., vasárnap, 11:09 időpontban
 
Nem tartozik teljesen a tárgyhoz, de hogyan lehet beállítani 1.5.4-alatt, hogy a hónapoknak magyar neve legyen a naptárban?
Kép
Tárgy: Moodle honosítás
Vágvölgyi Csaba írta 2007. december 30., vasárnap, 11:54 időpontban
 
Szerintem erősen a tárgyhoz tartozik :)
A hónapok neveit az operációs rendszer un. locale beállításaiból veszi a Moodle.
Szóval innentől oprendszer függő a dolog, de Linux alatt érdemes futtatni a locale parancsot és megnézheted, hogy milyen "lokalizációs" beállításaid vannak. A beállítás már disztribúció függő lehet.
Milyen oprendszeren futtatod a Moodle-t?
Kép
Tárgy: Moodle honosítás
Gáspár Bálint írta 2007. december 30., vasárnap, 13:44 időpontban
 
Nem én kezelem a szervert, ahhoz nem értek, de azt tudom, hogy Debian Sarge van rajta.
Kép
Tárgy: Moodle honosítás
Gáspár Bálint írta 2007. december 30., vasárnap, 14:19 időpontban
 

Ezt írta a rendszergazdi:

"Hát nem biztos, hogy közelebb visz a megoldáshoz, de POSIX-nak megfelelőek a locale beállítások (LANG = "POSIC", LC_TYPE = "POSIC", stb)."

Kép
Tárgy: Moodle honosítás
Vágvölgyi Csaba írta 2007. december 31., hétfő, 12:56 időpontban
 
A /etc/locale.gen legyen benne a hu_HU ISO-8859-2 sor, aztán
dpkg-reconfigure locales



Kép
Tárgy: Moodle honosítás
Barbara Payer írta 2008. április 9., szerda, 14:03 időpontban
 

Magyar dátum megjelenítéshez kérdezem, hogy 1.6 előtti verziónál hol kell beállítani, egyáltalán lehet-e, hogy 'év. hónap nap.' sorrend legyen?

Előre is köszönettel!

Paksi Attila
Tárgy: Moodle honosítás
Paksi Attila írta 2008. február 7., csütörtök, 22:44 időpontban
 
Most telepítettem egy legújabb 1.8.4+ verziójú Moodle rendszert...
Érdekeset tapasztaltam: nem minden felirat/szöveg lett magyar nyelvű... Például "site news" van a főoldalon, stb.
Ami még ennél is aggasztóbb, hogy ha egy kurzuskategóriát hozzáadok, akkor eltűnnek az ékezetek, és mindenhol kriksz-kraksz lesz:
" A(z) '10A' kategĂłria hozzĂĄadva "

(Tehát mikor még beírom a kategória nevét akkor még minden rendben van, amint hozzáadtam és visszadob, hogy hozzáadta a kategóriát akkor az egész oldalon kriksz-kraksz lesz minden. De ha megyek máshová innen, akkor megint jó minden... Több mint furcsa - Egy nyelvi fájl nem utf-8as lenne, hanem ANSI?)

Ötlet? Javaslat? Az adatbázisban minden utf-8-ban van, és nagyjából végigkattintgattam minden beállítást a rendszerben s csak itt jött elő ez!