OpenID Connect - profil mezők szinkronizálása

OpenID Connect - profil mezők szinkronizálása

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Válaszok szám: 4

Sziasztok!

Kivételesen én szeretnék segítséget kérni Tőletek! :)

Adott egy 4.1 Moodle rendszer, ahol a felhasználók kezelése az O365/M365 segítségével történik.
A dokumentációnak megfelelően feltelepítettük ez ehhez szükséges plugin csomagot (https://moodle.org/plugins/browse.php?list=set&id=72) és beállítottuk az M365 integrációt. Ebben az esetben az OpenID Connect az authentikációs plugin.

A beléptetés jól működik, létrejönnek a felhasználói profilok (vezetéknév, keresztnév, e-mail cím), azonban itt jön a probléma:

Semmilyen további profil mezőt nem tudunk szinkronizálni, bárhogyan is állítjuk be a Field Mapping oldalon. (A Microsoft Graph jogosultságok látszólag rendben vannak).

Van valakinek tapasztalata ezzel a megoldással? Ha igen, nagyon hálás lennék bármilyent ötlet/útmutatás/telefonos konzultációs lehetőség esetén!

Ellőre is köszönöm az ötleteket!

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: OpenID Connect - profil mezők szinkronizálása

Losonczi Péter írta időpontban
Szia! Ezzel én is sokat küzdöttem, nálunk (NyE) jelenleg minden mezőt visszaad, amit szerettem volna. A létrehozott Entra ID-s appon belül játszottam az API permissions és a Token configuration beállításokkal. Valószínűleg már sokkal több mindent tartalmaz amire igazából szükség lenne. Küldök róluk hamarosan egy listát. Az API permissions beállításoknál a https://portal.azure.com/ rendszergazdátoknak majd engedélyeznie kell az "összekattingatott" jogokat.

Üdv: Péter
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: OpenID Connect - profil mezők szinkronizálása

Losonczi Péter írta időpontban
Válasz erre: Losonczi Péter

Tárgy: OpenID Connect - profil mezők szinkronizálása

Vágvölgyi Csaba írta időpontban

Kedves Péter!

Nagyon köszönöm a segítséget! A joosultságokon is sokat rúgóztunk, de szerintem most már rendben van.

Szerencsére ma kiderült a probléma oka is.  A Sync setting oldalon kellett módosítani.

image.png

 

Még egyszer köszönöm!

Üdv.: Vágvölgyi Csaba