Technikai fórum

Nyilak a kurzusban

 
Kép
Nyilak a kurzusban
Judit Judit írta 2023. március 21., kedd, 18:25 időpontban
 
Sziasztok,


egy igazán basic kérdésben sikerült elakadnom a rendszerben, de sehogyan sem találom a választ. 

Létrehoztam egy Topic típusú kurzust, Book típusú egységekből álló tananyaggal, nincs benne más. 

A kurzusba belépve a képernyő bal oldalán megjelenik egy navigációs sáv, ez tök jó, DE... 

A problémám az, hogy nem tudok nyilakat beállítani az egységek közé a továbbléptetéshez. 

Az 1-es egységről a 2-esre, a 2-esről a 3-asra és így tovább. 

Kérlek, segítsetek, mi a nyilak beállításának a módja, mert a főnököm külön kérte, hogy legyenek ott. :) 

4.0-s verziót használok, munkahelyi környezetben, most indultunk a Moodle-lel.

Kép
Tárgy: Nyilak a kurzusban
Vágvölgyi Csaba írta 2023. március 21., kedd, 19:21 időpontban
 

Sziasztok!

Sajnos az említett navigációs lehetőség a  Moodle 4.0 által hozott jelentős vizuális "újratervezésnek" esett áldozatul: https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=433448#p1756871

Ez azt jeleni, hogy az alapértelmezett Boost design esetén nem kapcsolható be ez a funkció, de vannak theme-ek (pl.: Boost Union, LearnR), amelyek lehetőséget adnak a visszakapcsolásra.

Kérdés? Most milyen megjelenési stílust (theme) használtok?

Üdv.: Vágvölgyi Csaba


Kép
Re: Tárgy: Nyilak a kurzusban
Judit Judit írta 2023. március 22., szerda, 09:18 időpontban
 

Hello, köszi a választ! Hát ez érdekes, sőt, azt kell mondjam, számomra elég fura, nem ügyfélbarát megoldás.

Jelenleg még a teljesen alap, gyári témát használjuk (felhő alapú rendszert használunk), de munkatársaim már dolgoznak a felület testreszabásán (kollégám CSS kezelésében jártas, én ehhez nem értek). 

Mit tudnál javasolni megoldási lehetőségként? Nagyon fontos lenne (induló projekt, ennél a cégnél új munkatárs vagyok, én javasoltam a Moodle bevezetését, nem szeretnék vele felsülni). 

Köszönöm szépen!

Judit

Kép
Re: Tárgy: Nyilak a kurzusban
Judit Judit írta 2023. március 22., szerda, 09:28 időpontban
 

Megnéztem, jelenleg a Boost van beállítva, ezen kívül beállítható a Classic és az  Edwiser RemUI, de utóbbihoz valami licenckódot kér, több nincs. 

Köszi a segítséget! 

Kép
Tárgy: Re: Tárgy: Nyilak a kurzusban
Vágvölgyi Csaba írta 2023. március 22., szerda, 11:38 időpontban
 

Kedves Judit!

Ha jelenleg az alap Boost van használatban, akkor azt javaslom, hogy telepítsétek a Boost Union plugint. Ez alapértelmezetten szinte teljesen úgy néz ki mint a Boost, viszont sokkal több testreszabási lehetőség van benne, és mint említettem megoldja a kurzuselemek közötti hivatkozások problémáját is. Ezt a beállítást keressétek a Portáladminisztráció keresőjében: 

activitynavigation

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Kép
Re: Tárgy: Re: Tárgy: Nyilak a kurzusban
Judit Judit írta 2023. március 22., szerda, 17:03 időpontban
 

Nagyon köszönöm! :)