Technikai fórum

Kurzus visszaállítása

 
Picture of György Bálint
Kurzus visszaállítása
by György Bálint - Wednesday, 13 July 2022, 6:22 PM
 

Kedves Fórumtagok!

A következő problémám lenne:

Költöztetem a Moodle rendszeremet. A kurzusokat a felhasználók nélkül lementettem, és egy másik (3.11-es) Moodle-ba töltöm vissza. A 40-50MB méretű kurzusokkal nincsen gond, de egy 260MB-os kurzus feltöltésekor egy idő után hibajelzést kapok. (A szerverrel megszakadt a kapcsolat...) Próbáltam növelni a php.ini-ben a feltöltés méretkorlátját (fájl és memóriakorlát) és az időparamétereket is, de mindhiába. Arra gondoltam, hogy a kurzust FTP-vel tölteném fel a szerverre, és a Moodle-on belül csak visszaállítanám. A kérdésem az lenne, hogy van-e erre mód, és ha igen, hová kell feltöltenem a kurzus backup állományát.

Előre is köszönöm a segítséget!

Bálint György

Picture of Gábor Zsolt Nagy
Tárgy: Kurzus visszaállítása
by Gábor Zsolt Nagy - Wednesday, 13 July 2022, 9:37 PM
 

Üdv!

Be kell kapcsolni az Állományrendszer adattárat.

Először hozz létre egy könyvtárat a szerveren a /pathtomoodledata/repository/ könyvtár alá.

Utána a Portáladminisztárció / Segédprogramok / Adattárak / Adattárak kezelése alatt ellenőrizd, hogy az Állományrendszer be van-e kacsolva. Ha nincs, akkor kapcsold be!

Utána navigálj az Állományrendszer  beállítások oldalára. Portáladminisztárció / Segédprogramok / Adattárak / Állományrendszer. Kattints az Adattárpéldány létrehozása gombra.

Adj meg egy nevet és a lenyíló mezőben válaszd ki a mappát, amit létrehoztál! Mentés.

A beállításoknál elég a Rendszergazdai opciót beállítani.

Felhasználók részére egyéni adattár-példány hozzáadásának engedélyezése (csak rendszergazdák állíthatják be) NEM kell!

Ha FTP-vel feltöltesz egy állományt, akkor az az állományválasztóban látszani fog. Mondjuk így:

Állományválasztó

Moodle doksi itt: https://docs.moodle.org/400/en/File_system_repository

Üdv:

Gábor

Picture of György Bálint
Tárgy: Kurzus visszaállítása
by György Bálint - Thursday, 14 July 2022, 9:59 AM
 

Kedves Gábor!

Köszönöm szépen a segítséget.

Bálint Gyuri