Technikai fórum

Beállítások

 
Kép
Beállítások
Holler Zoltán írta 2022. augusztus 22., hétfő, 13:30 időpontban
 

Tisztelt Tagok!

Egy egyszerűnek tűnő beállításban kérek segítséget.

Moodle 4.0.1-et használok, Adaptable témával. A kurzusok tevékenységlistáján nem tudom eltüntetni a tevékenység típusát (pl.: Scorm-csomag, teszt stb). Tudna valaki segíteni? KÖSZÖNÖM!


Kép
Tárgy: Beállítások
Vágvölgyi Csaba írta 2022. augusztus 22., hétfő, 18:24 időpontban
 

Kedves Zoltán!

Ez egy elég furcsa "hiba".  Az Adaptable egyébként is számos ponton szembe megy a 4-es Moodle navigációs logikájával, de azért van megoldás. Ilyen esetekben általában CSS trükkel élünk.

Az alábbi sort másold be az Adaptable beállítási oldalán a Custom-CSS mezőbe:

.activity-basis.d-flex.align-items-center > div > div.activity-instance.d-flex.flex-column > div > div.media-body.align-self-center > div.text-uppercase.small {display: none;}

Ez elvileg "elrejti" az általad kifogásolt tevékenység megnevezéseket.

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Utólagos kiegészítés: Boost theme esetén ez a CSS segít:
.activity-basis.d-flex.align-items-center > div.d-flex.flex-column.flex-md-row.w-100.align-self-start > span > div > div > div.media-body.align-self-center > div.text-uppercase.small {display: none;}

Kép
Tárgy: Beállítások
Holler Zoltán írta 2022. augusztus 22., hétfő, 19:37 időpontban
 

Köszönöm Csaba!

Megoldódott a jelzett probléma, de keletkezett egy új. Adminisztrátorként, de felhasználóként is a bal oldali oszlop üres lett, nem húzódik "szét" a képernyő ezen része (kép lent). Ha erre is van megoldás, ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!


Köszönettel: Holler Zoli

Kép
Tárgy: Beállítások
Vágvölgyi Csaba írta 2022. augusztus 22., hétfő, 19:58 időpontban
 

Adaptable stílus esetén nekem sem jelenik meg a bal oldali "Course index" panel.

Gondolom erre gondoltál: https://youtu.be/Io8ZqAOnAsw?t=68

Ha átváltasz Boost theme-re, akkor működni fog, de az Adaptable szerintem ezt nem kezeli. Megj.: E nélkül minden funkció működik, csak kicsit "kényelmetlenebb"... 

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Kép
Tárgy: Beállítások
Holler Zoltán írta 2022. augusztus 23., kedd, 07:22 időpontban
 

Kedves Csaba!

Így a leírtak alapján működik. HÁLÁSAN köszönöm a gyors és pontos infót, segítséget!!!

Üdvözlettel: Holler Zoli