Technikai fórum

Visszajelző megjegyzések a "Feladat"-nál

 
Kép
Visszajelző megjegyzések a "Feladat"-nál
Daróczi Dávid tanár úr írta 2020. április 27., hétfő, 09:57 időpontban
 

Kedves Fórumozók!

Sajnos nem sikerült rájönnöm, hogy mi kerüli el a figyelmemet, ezért hozzátok fordulok segítségért...

Alaphelyzet: Feladat tevékenység esetén szeretnék visszajelzést küldeni a diákoknak, azonban nem jelenik meg a visszajelzés.

A csatolt képernyőképen látszik, hogyha a pirossal bekarikázott részbe írok megjegyzést, azt látni fogja a tanuló, viszont ha komolyabb visszajelzést szeretnék (pl. pdf-et visszaküldeni megjegyzésekkel), és kitöltöm a zölddel jelölt területeket, akkor annak hűlt helye lesz, s a diákok nem kapják meg. Erre keresek valami megoldást...

Előre is köszönve a segítsége,
Daróczi Dávid



Kép
Tárgy: Visszajelző megjegyzések a "Feladat"-nál
Békefi Éva írta 2020. április 27., hétfő, 11:21 időpontban
 

Kedves Daróczi Dávid,

biztos van itt nálam gyakorlottabb, de hátha.... szóval a felső pirossal jelölt rész, az magához a leadáshoz fűzött megjegyzés. A zölddel jelöltek az értékelő megjegyzések. Esetleg magánál a feladat beállításainál kellene megnézni a visszajelzési beállításokat, hogy ott mi van beállítva, csatoltam egy képet, szerintem ott kell megnézni (a feladat alap beállításai között található), hogy mind a szöveges, mind az állományi visszajelzés be van pipálva, és akkor elfogadja mindkét fajta értékelést a rendszer. Legalábbis szerintem itt kellene kezdeni megkeresni a megoldást.

Remélem tudtam segíteni, ha nem akkor biztosan érkezik hamarosan egy rutinosabb felhasználó.

üdvözlettel:

Békefi Éva



Kép
Tárgy: Visszajelző megjegyzések a "Feladat"-nál
Daróczi Dávid tanár úr írta 2020. április 27., hétfő, 11:58 időpontban
 

Kedves Éva!

Köszönöm a gyors válaszát. Erre a megoldásra már gondoltam, ezért be van pipálva (mindhárom), de sajnos nem segít a problémán.

Kép
Tárgy: Visszajelző megjegyzések a "Feladat"-nál
Daróczi Dávid tanár úr írta 2020. május 2., szombat, 06:31 időpontban
 

Úgy tűnik, más nem jár erre :(

Kép
Tárgy: Visszajelző megjegyzések a "Feladat"-nál
Papp Gyula írta 2020. május 2., szombat, 08:34 időpontban
 

Hát én nagyon nem szoktam használni az „Értékelési folyamatot”, mert csak bonyolítja a „folyamatot”.

A képen látható, hogy „Az értékelés véget ért” opció van beállítva. Ilyenkor a diák még nem lát semmit. Ha az opció „Közzétéve”, akkor viszont értelemszerűen minden OK.

Ha nem szeretnél minden diák esetén még egy mezőt kattintgatni, akkor azt javaslom, kapcsold ki az értékelési folyamatot. Ez elvileg  abban segít az értékelés során az értékelés különböző állapotainak megfelelő helyzetet hozzon létre. Pl.: azzal, hogy lepontozod a diákot, megjegyzést írsz, még nem biztos, hogy végeztén. Lehet, hogy vissza akarsz térni később módosítani. Vagy csak akkor engeded ki az infókat, ha mindenkivel végeztél és nem akarod, hogy a lassanként érkező értékelések alapján a többi diák elkezdjen módosítgatni, javítani.– már ha erre van módja...

Szóval át kell gondolni, hogy hogyan szeretnéd kezelni a feladat értékelését.

Némi angol nyelvű leírás itt: https://docs.moodle.org/26/en/Assignment_settings#Use_marking_workflow