Technikai fórum

Kérdés, megoldókulcs javítása

 
Picture of Gábor Makó
Kérdés, megoldókulcs javítása
by Gábor Makó - Friday, 3 April 2020, 3:54 PM
 

Üdv! 

Gift formátumban szoktam feltölteni a kérdéseket a kérdésbankba, onnan állítom össze a tesztet. Előfordul, hogy a kérdés megoldásai hibásak, pl. vezérlőkaraktereket tartalmaz. A kérdésbankból tudom törölni, javítani.

De a megírt tesztekben a kérdés megoldásait lehet javítani? Vagy ott már nem lehet? Jelenleg kézzel adok pontot ilyenkor a feladatra/kérdésre. 


Gábor 


Picture of Gábor Makó
Tárgy: Kérdés, megoldókulcs javítása
by Gábor Makó - Friday, 3 April 2020, 4:28 PM
 

A megírt teszt után ha belépek a teszt szerkesztésébe, akkor látom a kérdéseket, sőt szerkeszteni is tudom azokat. Ha itt javítom a válaszokat, akkor újra fogja értékelni a rendszer?


Gábor


Picture of Gábor Zsolt Nagy
Tárgy: Kérdés, megoldókulcs javítása
by Gábor Zsolt Nagy - Friday, 3 April 2020, 6:35 PM
 

Ha jól emlékszem akkor nem. Amikor a felhasználó elindítja a tesztet, akkor a Moodle lementi a kérdéseket és a válaszokat is. Úgymond példányosít. Nem csak hivatkozik a kérdésbank ID-jére.

Így hiába változik meg a kérdésbank később, az eddig beadott teszteket ez nem fogja érinteni.

Gábor

Picture of Gábor Makó
Tárgy: Kérdés, megoldókulcs javítása
by Gábor Makó - Friday, 3 April 2020, 7:13 PM
 

Azt tudom, hogy a kérdésbankból gyakorlatilag átmásolja a kérdéseket/válaszokat.

Tehát az átmásolt kérdést javítom, pontosabban csak a válaszokat. Ezt sem fogja újraértékelni?


Gábor


Picture of Gábor Makó
Tárgy: Kérdés, megoldókulcs javítása
by Gábor Makó - Friday, 3 April 2020, 8:51 PM
 

Kipróbáltam a lokális teszt gépen. :)

Tehát menet közben javítottam a válaszokat (teszt lezárása előtt). Lehet hogy "ellenőrzés befejezése" gombot is nyomtam, de elfogadta a javított választ! Igaz, a pontot nem adta meg, csak zöld pipával elfogadta a megoldást(!). A pontot nekem kell kézzel hozzáadni/módosítani!!

Moodle verzió: 3.8.2


Gábor


Picture of Róbert Kertész
Tárgy: Kérdés, megoldókulcs javítása
by Róbert Kertész - Friday, 3 April 2020, 10:38 PM
 

Szép estét!

A nyílt végű kérdések miatt (a tanulók rendszerint más helyes megfogalmazást is alkalmaznak) rendszeresen javítom a tesztjeimet megíratás után. A rendszer valóban nem pontozza újra, csak "kizöldíti", viszont az eredmények pontjainak táblázata felett van egy gomb, hogy "Mindet újrapontozza", illetve a pontok táblázata alatt egy "A kiválasztott próbálkozások újrapontozása", amikkel újra lehet pontoztatni mindenkiét egy gombnyomásra, nem kell egyenként.

(Természetesen az alső gomb előtt rá kell nyomni az "Összes kiválasztása" szövegre...)

Picture of Gábor Makó
Tárgy: Kérdés, megoldókulcs javítása
by Gábor Makó - Saturday, 4 April 2020, 9:13 AM
 

Köszi, valóban működik! :)

Ki is próbáltam a teszt gépen.

A kurzusban a "Pontok" menüben ki kell választani a tesztet (rákattintás), és a táblázat felett, alatt:

* "Mindet újrapontozza" gomb

vagy

*  "Kiválasztott próbálkozások újrapontozása"


Előtte érdemes a "Teljes újrapontozás kipróbálása" gombot is megnézni.


Kösz, mégegyszer!

Gábor