Technikai fórum

Inaktív felhasználók auto törlése?

 
Kép
Inaktív felhasználók auto törlése?
Rózsahegyi Péter írta 2019. szeptember 17., kedd, 21:35 időpontban
 
'estét!

Lefuttattam a cronunkat böngészőben, hogy lássam, miket csinál. Találtam benne egy furcsaságot (ami kb. 200 külön felhasználóra megtörtént):

unenrolling user 2043 from course 823 as they have did not access course for at least 248832000 days

Aha... A felhasználó inaktív kb. 630.000 éve... Nem csodálom, a júzer már kövület.

A cront azért futtattam, mert a régi (2017-18-as tanévbeli és korábbi) kurzusainkból hiányzik az összes beiratkozás és minden fájlként feltöltött feladat. Összefügghet ez a fentiekkel?

Moodle 3.7.1+
Kép
Tárgy: Inaktív felhasználók auto törlése?
Vágvölgyi Csaba írta 2019. szeptember 17., kedd, 22:22 időpontban
 

Kedves Péter!

Milyen beíratkozási módszer(eke)t használtok? Úgy tűnik, hogy a Saját beírakozás módsze esetén engedélyezve volt a "Tétlenségi kiiratkoztatás időtartama" opció.

Az furcsa, hogy eddig nem futott a cron és a megadot 248832000 nap is kissé szokatlan, de ezt leszámítva ha hosszú idő után most futott a cron, akkor simán előfordulhat ilyan tömeges az inaktív felhasználókat érintő kiiratás .

https://docs.moodle.org/37/en/Self_enrolment#Unenrolling_students_who_haven.27t_been_active_on_the_course

Az általad tapasztalt "eltúnt beadott feladatok" jól jelzik a módszer kockázatát, hiszen ha a felhasználók kontroll nélkül kikerülnek a kurzusokból, akkor elveszhetnek a általuk feltöltött tartalmak is.

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Kép
Tárgy: Inaktív felhasználók auto törlése?
Rózsahegyi Péter írta 2019. szeptember 18., szerda, 01:02 időpontban
 

Kedves Csaba,

Köszönöm a tippet, tényleg be volt kapcsolva 120 napos értékkel. A cronról is kiderült, hogy csak a frissítés óta fut.

Reggel visszaállítás mentésből. Remek.

Üdv:

Péter

Kép
Tárgy: Inaktív felhasználók auto törlése?
Vágvölgyi Csaba írta 2019. szeptember 18., szerda, 06:39 időpontban
 

A legjobb hír az ügyet illetően: Van biztonsági mentésed. :)

Üdv.: Vágvölgyi Csaba