Technikai fórum

Kurzus visszaállítás 31%-nál lehal

 
Hábel György
Kurzus visszaállítás 31%-nál lehal
Hábel György írta 2019. augusztus 21., szerda, 13:06 időpontban
 

Kedves Mindenki!

Van sok mentett kurzusom. Mindet sikeresen visszaállítottam, kivéve ezt.

Mbz mérete 12,5 MB (volt 18,3 MB-s is, az helyreállt).

Ugyanúgy állítom helyre,mint a többit. A hibaüzenet mindig ugyanott jön, és erre mutat: docs.moodle.org/36/en/error/moodle/dmlwriteexception

A max_allowed_packet-et felvettem, az InnoDB tablákra mind Compressed-et ír már a listázásnál.

Mivel ez egy sokrésztvevős, sokválaszos, nagy kérdésbankos kurzus, az a gyanúm, hogy itt lesz a kutya elásva.

3.6-os Moodle, 7.0.33 php, mariaDB 10, apache2 2.4.25

Kösz: Gyuri

Kép
Tárgy: Kurzus visszaállítás 31%-nál lehal
Vágvölgyi Csaba írta 2019. augusztus 21., szerda, 15:59 időpontban
 

Kedves György!

A leírásod alapján a visszaállítás igen sok adatbázis művelettel jár, ami időtúllépéshez vezethet. Lehet, hogy a max_execution_time paraméter értékét kellene növelned a php.ini-ben:

https://docs.moodle.org/37/en/Administration_FAQ#How_to_change_the_maximum_execution_time_for_file_uploads

Üdv.: Vágvölgyi Csaba


Hábel György
Tárgy: Kurzus visszaállítás 31%-nál lehal
Hábel György írta 2019. augusztus 21., szerda, 21:14 időpontban
 

Kedves Csaba!

Sajnos a 600-as értéknél is ugyanazzal a hibával, ugyanott száll el...

Kösz: Gyuri 


Kép
Tárgy: Kurzus visszaállítás 31%-nál lehal
Papp Gyula írta 2019. augusztus 23., péntek, 07:51 időpontban
 

Én már többször szembesültem azzal, hogy erőforrás híján, vagy rossz paraméterezés miatt, korlátozott jogosultságokkal kellett menteni/helyreállítani kurzusokat – amikben jellemzően tesztek voltak.

Kénytelen voltam a kurzust több részletben menteni és helyreállítani. Hogy épp mekkora falatokban lehet ezt elvégezni, azt a tapasztalat mondja meg :-) :-(

Próbáld meg apránként menteni a kurzust és helyreállítani. Amit ellenőrizni kell, az hogy a kérdésbankban ne duplikálódjanak a kérdések. Ez alapvetően verziófüggő és inkább a régebbi verziók kavarnak be.