Technikai fórum

Egyenletszerkesztő hiba

 
Kép
Egyenletszerkesztő hiba
Rózsahegyi Péter írta 2019. augusztus 17., szombat, 18:05 időpontban
 

Moodle 3.7.2+-on vagyunk. Az Atto egyenletszerkesztője nem akar működni. Gondolom nem így kéne kinéznie...


Moodle Egyenletszerkesztő hiba


Az ikonok helyén kódok jelennek meg, és a beírt (vagy máshonnan átmásolt) képletek előnézete is csak kódokból áll, az ötletszerű helyen beszúrt Downarrow elemmel (a képletben nincs ilyen, az előnézetben van, de mindig máshol).

A beállítások között lecseréltem a CloudFlare-es cdn-t a jsDelivr-re, ez nem segített.

Az Egyenletszerkesztőre kattintáskor elmegy egy post a szerverre:

A post action-je: filtertext, a tartalma ránézésre a Szerkesztő gombsora html-ben. A válasz értelmezésekor az eredmény:

SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

A folyamat nem tűnik értelmesnek: a post elviszi a gombokat html-ben a szerverre (minek?), annak szűrnie kéne rajta valamit és jsont-t visszaadni, de (első blikkre) a változatlan html-t küldi vissza. Szerintem a szerver oldali php script nincs felkészítve arra, hogy ellenőrizze a bejövő adatokat (nem veszi észre, hogy nem json-t kapott?), és hibaüzenetet sem ad.

Bármi ötlet jól jönne, hogy hogy lehet ezt rendbe tenni. Bugot találtam, vagy mi szúrthattunk el valamit?

Kép
Tárgy: Egyenletszerkesztő hiba
Nagy Gábor Zsolt írta 2019. augusztus 17., szombat, 20:13 időpontban
 

Hali!

Pedig nálunk az volt a hiba, amikor a egyenletek helyett csak a kódok jelentek meg, hogy a Segédprogramok / Szűrők / MathJax alatt a MathJax webcíme-t visszaállítottam alapra (https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/mathjax/2.7.2/MathJax.js) és akkor megjavult. Ezenkívű a Tex filtert kikapcsoltuk és a sorrendet is változtattam.

Moodle verzió: 3.7.1+

Reméljük segít és/vagy megjavul.

Üdv:
Gábor