upload_max_filesize

upload_max_filesize

Sági Viktor írta időpontban
Válaszok szám: 5

Sziasztok! 
3 napja ezzel küzdök így szerintem ideje segítséget kérnem töletek. 
Dotroll-os tárhely, szerver,  Kiszolgáló: Localhost via UNIX socket Szervertípus: MySQL verzió: 5.6.33-cll-lve, telepített Moodle 3.2.1

Felöltenék max 20 megás pdf-eket de ugye az alap limit az 2M

Létrehoztam a moodle könyvtárában leírás alapján .htaccess állományt. 
De amikor oda berakom a upload_max_filesize = 2M post_max_size = 2M tartlmat akkor 500 internal szerver error lesz.  vagyis itt valami nem jó

gondoltam akkor adatbázis oldalról kellene megnézni, 
ott mdlvk_config ban van egy sor mint maxbytes, 2097152 értékkel ami 2 mega.
portáladminisztrációban igen átraktam 2 megára, ok, módosítottam de hatása nincs. 
Aztán a portáladminisztrációban visszaraktam "portál feltöltési korlátra" ekkor az adatbázisban az érték 0 lett vagyis nem ott szabályzott. 

Merre induljak el? 
van egy sejtésem hogy nem találok sok leírást vagyis elég egyszerű a megoldás csak én nem jöttem rá. 

Köszönöm előre is!!!
Viktor

Válasz erre: Sági Viktor

Tárgy: upload_max_filesize

Vágvölgyi Csaba írta időpontban

Kedves Viktor!

Jó úton indultál el, mert az adott korlát a php beállításain múlik. (azaz nincs értelme a moodle adatbázist "piszkálni")

A kérdés az, hogy a tárhelyszolgáltatód támogatja-e a .htaccess használatát, illetve az upload_max_filesize, illetve post_max_size paraméterek módosítását.

Javaslom, hogy kérdezz rá Dotroll-nál a dologra!

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

 

 

Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: upload_max_filesize

Vágvölgyi Csaba írta időpontban

Még egy dolog:

A .htaccess álományban próbáld meg így megadni az értékeket

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

 

Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: upload_max_filesize

Sági Viktor írta időpontban

megvan a file a szerveren: public_html/moodle könyvtárban  ahol  az index.php is.

beillesztem, mentem és onnantól 

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

illetve van egy .htaccess file a moodledata könyvtárban is de annak semmi hatása. 

Válasz erre: Sági Viktor

Tárgy: upload_max_filesize

Sági Viktor írta időpontban

Ez azért gyorsan ment. és iszonyat pozitív benyomást sikerült szerezni dotroll-tól. (ez most nem reklám! )
eddig is meg voltam elégedve, eddig egyszer (5 éve bérlünk náluk) volt akkora a hiba szerver oldalról, hogy nem volt elérhető este 9 től de akkor is teljesen segítőkészek korrektek voltak, 1,5-2 órára alatt megcsinálták.
domain, tárhely rendelés 24 óra alatt átfutott használatba vételig utoljára.

Na de az eredeti téma: Írtam a support chat-re, erre jött is a válasz, hogy a cPanelben itt-meg itt kell a korlátokat feljebb emelni, mert most ennyi-annyi. megcsinálja Ő vagy megkeresem én és megcsinálom.
Sőt mondja, hogy a .htaccess-t támogatja a szerver csak akkor kell egy ini.php is, a moodle kéri, viszont minek ha cpanelben csak át kell kattintani.

Sejtettem hogy sokkal egyszerűbb lesz ez mint a 3 nap alatt annak tűnt. 

Köszönöm a segítségedet Csaba!