hiba kurzusfelület helyreállításakor biztonsági mentésből

hiba kurzusfelület helyreállításakor biztonsági mentésből

Kovács Tamás írta időpontban
Válaszok szám: 9

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következő a problémában. A 2.4-es Moodle-ben csináltam egy biztonsági mentést (felhasználói adatok nélkül). Ezt a biztonsági mentést Helyreállítással át akarnám hozni egy másik, a legújabb Moodle felületre. A biztonsági mentés folyamata rendben lefut. Az új Moodle kurzusomban kiválasztom a Helyreállítást, feltöltöm a mbz fájlt. A kurzus tartalmának törlése, azután visszaállítás-sal elindítom a folyamatot. Elindul a folyamatjelző és amikor végez kiírja:

"Néhány állományt nem lehetett visszaállítani, mert kimaradtak a a biztonsági mentésből.
× A kurzusok visszaállítása sikerült, a Tovább gombra kattintva tekintheti meg a visszaállított kurzust."

Alul a Műszaki adatok és figyelmeztetéseknél pedig ez van (csak az első sort másolom ide): 

"missing file (Témakörök - nevekkel.pdf) contenthash in backup for component mod_resource
question 63794 was associated with quiz 131 but not actually used. The instance has been ignored."

Csak a Téma átírt szekciócímeit állítja vissza. Sem a fájlok, sem a kérdésbank nem kerül át.

Hol lehet a gond és mi? A biztonsági mentéssel van gond? Kilobájtra stimmel a dolog. Két 100 Kb-s pdf van benne és néhány címke. Így 352Kb a mentés. Gondolom ez rendben van.

Vagy a visszaállításnál van a gond? Sajnos csak a 2.4-es felületre látok rá adminként, az újon egyszer felhasználó vagyok, így csak a régi felületen tudok megnézni rendszerbeállításokat. 

Előre is köszönöm a segítséget és válaszokat?

Üdvözlettel,

Kovács Tamás

Válasz erre: Kovács Tamás

Tárgy: hiba kurzusfelület helyreállításakor biztonsági mentésből

Vágvölgyi Csaba írta időpontban

Szia!

A tesztekkel kapcsolatos furcsaság sajnos "normális", ui. a biztonsági mentésbe nem kerülnek be azok a kérdések, amelyek nincsenek benne egy létező tesztben.

Ezt át tudod hidalni úgy, hogy az eredeti kurzusban készíts egy ideglenes tesztet, amibe berakod az összes kérdésbank beli kérdést. (esetleg próbálkozhatsz a teljes kérdésbank exportálásával és importálásával)

Ha kevés állomány van, azokat manuálisan is átviheted az új helyre. Egyéb tevékenység nem volt a kurzusban?

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

 

Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: hiba kurzusfelület helyreállításakor biztonsági mentésből

Kovács Tamás írta időpontban

Kedves Csaba! 

Köszönöm a választ!

A kérdésbankot külön át tudjuk vinni. Az talán így rendben van.

A nagyobb gond a fájlok migrálása. Sajnos, van ahol több évnyi "fájlrengeteg" van, több 100 fájlról is beszélhetünk. Ezen kívül az URL tananyagot sem emeli át, a tananyagok és tevékenységekhez tartozó leírások sem jönnek át a biztonsági mentéssel. 

Csatolok egy képernyőrészletet, amely a cél felületen készült. Ez egy másik moodle rendszer amin próbálom a helyreállítást  a biztonsági mentésből, nagyon úgy nézki, hogy a forrás moodle rendszerrel van a gond, mivel ez már kiírja, hogy azért nem jött át pl. a fájl, mert nincs benne a mentésben. Ez furcsa, mert mindent bepipáltam, kivéve a Beiratkozott felhasználókkal együtt részt hagytam ki. 

Gondolom a forrás felületen a biztonsági mentés nem megy végbe, de nem tudom, hogy milyen beállításon kell módosítani, hogy működjön... 

Köszönöm előre is a választ!

Üdv: Tamás

error.png csatolmány
Válasz erre: Kovács Tamás

Tárgy: hiba kurzusfelület helyreállításakor biztonsági mentésből

Papp Gyula írta időpontban

Kedves Tamás!

Két kérdésem van: 

  • Mi a Moodle verzió?
  • Saját szerveren fut, vagy tárhelyen? Ha szerver - milyen erőforrások állnak rendelkezésre (memória, processzor)?
  • Esetleg van BigBlueButton a szerveren? Igazából bármilyen kiegészítő plugin bekavarhat...
Válasz erre: Kovács Tamás

Tárgy: hiba kurzusfelület helyreállításakor biztonsági mentésből

Papp Gyula írta időpontban

Még valami: mekkora az érintett kurzus (MB vagy GB-ban)?

Más - ismerten kisebb - kurzus esetén is fennáll a jelenség?

Válasz erre: Papp Gyula

Tárgy: hiba kurzusfelület helyreállításakor biztonsági mentésből

Kovács Tamás írta időpontban

Kedves Gyula!

Köszönöm a választ.

Kisebb fájloknál is ez történik, pár KB méretűeknél is. Nincs kivétel, egy kurzus sem jön át.

Unix szerveren fut a rendszer, pontos hardvert nem tudok mondani, de azzal nem lehet gond. A Moodle 2.4-es. Nem tudok róla, hogy lenne BigBlueButton telepítve. Egy VirtuálisWebszerveren fut a felület. 

Ha valamelyik plugin okozza, akkor az a plugin úgy is bezavarhat a mentésnél, amit nem használtak a kurzusfelületen, vagy csak akkor ha létrehoztak azzal tevékenységet és amiatt nem megy le rendesen a mentés?

Köszi,

Tamás 

Válasz erre: Kovács Tamás

Tárgy: hiba kurzusfelület helyreállításakor biztonsági mentésből

Vágvölgyi Csaba írta időpontban

Egy újabb ötlet:

Készíts egy üres kurzust, ahová megpróbálok importálni a problémás kurzus összes tartalmát.

Kíváncsi vagyok, hogy itt is előjön-e a hibaüzenet. Ha nem, akkor próbálj mentést készíteni erről az új kurzusról.

(esetleg ha megoldható készíts egy teljes másolatot az aktuális szerverről és próbálkozz meg egy verzió frissítéssel mondjuk 2.6-ra)

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: hiba kurzusfelület helyreállításakor biztonsági mentésből

Kovács Tamás írta időpontban

Sziasztok,

köszönöm a tippeket.

Több mindent megpróbáltam.

Csináltam egy üres kurzust a régi felületen, amit lementettem és ezt az üres kurzust helyreállítással az új felületre áthoztam. Hiba nélkül sikerült a helyreállítás.

Megpróbáltam a régi felületen ebbe az üres kurzusba helyreállítani az egyik problémás kurzusfelületet. Ezt a hibát írta ki: Hibás nyomtatási da39a3ee5e6b4b0d3255bfef95601890afd80709 állománytartalom.

Én a régi felületen valamelyik kiegészítőre gyanakszom, ami pluszban lett telepítve hozzá. Egyesével elkezdem kikapcsolgatni és úgy próbálom a mentéseket megcsinálni és helyreállítani. 

Frissíteni a rendszert most nem tudom az állandó vizsgáztatás miatt, és az egész hatalmas terjedelme miatt. Teljes mentés nélkül nem állok neki, csak az adatbázis több 100MB, moodledata pedig több 40-50GB biztosan van.

Kísérletezek a kiegészítőkkel, és ha ez nem oldja meg, akkor majd ha lecsökken a rendszer használata, megpróbálkozom a frissítéssel.

 

Üdv és köszönöm,

Tamás

Válasz erre: Kovács Tamás

Tárgy: hiba kurzusfelület helyreállításakor biztonsági mentésből

Kovács Tamás írta időpontban

Kikapcsolgattam a nem Standard tevékenységmodulokat. Ugyanaz. Az url-t, fájlokat, címkéket nem hozza át. A fájl nevét igen, de magát a fájlt nem. A címkét sem, a teszt nevét igen, de a kérdésbankot sem.

Ebben a biztonsági mentésben csak 3 db pdf fájl van, 1 db teszt tevékenység, 1 db url, 1 db címke és az általános hírfórum. Ebből a 0. téma fájl és a teszt nevét hozzá át, de a címkét, a fájlt magát és a többi témában lévő fájl nevét sem hozza át. Illetve még áthozza az átnevezett Témaneveket.

A kérdésbankot külön tudtam exportálni és importálni. 

Ezek szerint már csak a frissítésben bízhatok, de azt csak később tudom megcsinálni.

Válasz erre: Kovács Tamás

Tárgy: hiba kurzusfelület helyreállításakor biztonsági mentésből

Kovács Tamás írta időpontban

Próbáltam olyan felülettel is, amelyben csak 2 db fájl (pdf) van, semmi más. Ugyanaz. 

Ezt írja az importálás után: missing file (tantermek_izu.pdf) contenthash in backup for component mod_resource
missing file () contenthash in backup for component mod_resource