Technikai fórum

Multiple LDAP hitelesítés

 
Kép
Multiple LDAP hitelesítés
Makó Tamás írta 2015. február 13., péntek, 13:03 időpontban
 
Sziasztok

A következő problémám lenne a a moodle ldap hitelesítéssel:

Eddig egy domain-t hasznaáltunk a cégemnél és most csináltak egy másik domain-t is. Egy domainnel megfelelően működött a kurzus, közben frissítettem 2.3-2.8.3 ra és megpróbáltam beállítani a multipleservert az LDAP pluginnal.

Ide Felvittem mind két domainom e szerint
"

Specify LDAP host in URL-form like 'ldap://ldap.myorg.com/' or 'ldaps://ldap.myorg.com/' Separate multipleservers with ';' to get failover support.
"
de sajnos mindig csak az első domain userei tudnak belépni a rendszerbe.

Találkoztatok már ilyen problémával vagy van valami jó ötletetek?

Előre is köszönöma segítségt.

Üdv

Tomi
Kép
Tárgy: Multiple LDAP hitelesítés
Vágvölgyi Csaba írta 2015. február 13., péntek, 14:03 időpontban
 
Kedves Tamás!

Ebben a fórumban alaposan körüljárják a témát:

Ez a patch duplikálja a LDAP hitelesítést sőt, mi 3 példánnyal is használtuk az egyik projektben és tökéletesen működött.
A fórumhozzászólások között megtalálhatók a letöltési linkek a különböző Moodle verziókhoz. Pl.:

 
Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Kép
Tárgy: Multiple LDAP hitelesítés
Makó Tamás írta 2015. február 13., péntek, 23:31 időpontban
 
Szia Csaba

Köszönöm szépen az instrukciókat, a linkben leírtak alapján sikerült klónoznom az ldap szervert, de sajnos egy újabb hibába ütköztem. Csv-ből importálom a felhasználóimat és az említett emberek a sima ldap-al hitelesítenek, nem vegyesen ldap és ldap2-ből és ebből adódik a hiba forrása. Csatoltam a képet a hibáról. Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv
Tomi



Kép
Tárgy: Multiple LDAP hitelesítés
Nagy Gábor Zsolt írta 2015. február 13., péntek, 14:22 időpontban
 
Anno ezt úgy oldottuk meg még 2.2+-s verziónál, hogy klónoztuk az LDAP modult. Ez azért volt szükséges nekünk, mert teljesen más volt az OU szerkezet a két AD-ben.
Pár infó itt a klónozásról:

A Moodle dokumentáció azt írja, hogy nem olvassa be mind a két LDAP-ot:
Of course, this will only work if all the servers share the same directory information,

Üdv:
Gábor