Moodle frissítéshez szükséges hol található

Moodle frissítéshez szükséges hol található

Licskó Ildikó írta időpontban
Válaszok szám: 5
Évek óta sikerrel működtettem Moodle 1.9.3 verziójú programot ingyenes webhely szolgáltatónál. Idén meguntam a szolgáltató megjelenő hirdetéseit, változtattam, és béreltem tárhelyet. Ugyanezt a verziót telepítettem, mert eddig nekünk ez teljesen megfelelt. Ekkor a következő problémával találkoztam: a tevékenységek közül a Továbbfejlesztett állományok feltöltése lehetőséget esetén, ha a hallgatók feltöltik az állományt, akkor azt én mint admin, és kollégám, mit tanár nem látjuk. Itt a fórumban látom, ez a hiba előfordult egy 2013.09.23-is bejegyzésben, és a válaszokból kiderül a megoldás is. Sajnos azonban a szükséges Moodle 1.9.19+ verziójú forrásfájlokat már nem találom sehol. Nem igazán szeretnék tanítási időszakban nagyobb mértékű változtatást a rendszerben, és úgy látom a Moodle 1.9.19+-re történő frissítés lenne a legegyszerűbb.
Távlatilag frissítenék a 2.7 verzióra, de az ahhoz tartozó nyelvi csomagot sem találom.
Kérem, segítsenek, nagyon megváltozott a Moodle portál szerkezete, és képe.
Üdvözlettel
Licskó Ildikó
Válasz erre: Licskó Ildikó

Tárgy: Moodle frissítéshez szükséges hol található

Papp Gyula írta időpontban

Kedves Ildikó!

Kissé átrendezték a moodle.org oldalt, de minden megvan.

1.9.19: https://download.moodle.org/releases/legacy/

Magyar nyelvi csomag 2.7-hez: https://download.moodle.org/download.php/langpack/2.7/hu.zip

Tudom stresszes a váltás egyesről kettesre, de a nagyobb erőforrásigény és lassabb működés ellenére is nagyon kézreálló kis dög a 2.7-es – különösen, ha egy-két kiegészítő modullal felspécizi az ember ;-)

Válasz erre: Papp Gyula

Tárgy: Moodle frissítéshez szükséges hol található

Licskó Ildikó írta időpontban
Kedves Gyula!
Köszönöm válaszát. További kérdésem, hogy az 1.9.19+ verzióra történő frissítéshez ténylegesen elegendő a letöltött modult kicsomagolva felmásolni a tárhelyre természetesen a szükséges mentéseken kívül?
Üdvözlettel
Licskó Ildikó
Válasz erre: Licskó Ildikó

Tárgy: Moodle frissítéshez szükséges hol található

Nagy Gábor Zsolt írta időpontban
Kedves Ildikó!

Amennyiben nem volt egyéb kiegészítő modulja, úgy elég felmásolni, majd a régi config.php állományt is felmásolni.

Üdvözlettel:
Nagy Gábor Zsolt
Válasz erre: Nagy Gábor Zsolt

Tárgy: Moodle frissítéshez szükséges hol található

Licskó Ildikó írta időpontban
Kedves Gábor!
Köszönöm válaszát, este nekilátok.

Üdvözlettel
Licskó Ildikó