Technikai fórum

Moodle üzenet küldési probléma

 
Kép
Moodle üzenet küldési probléma
Klei Dávid írta 2014. január 9., csütörtök, 20:49 időpontban
 
Sziasztok
Olyan problémába futottam bele, a moodle-ben, hogy ha belső üzenetet küldenék... a következő üzenetet kapom:

"Kódolási hiba történt, melyet programozónak kell kijavítania: Could not load preference popup_provider_moodle_instantmessage_permitted. Make sure the component and name you supplied to message_send() are valid.."

Valaki tudna esetleg segíteni, hogy küszöbölhetné ki a problémát :D

Kép
Tárgy: Moodle üzenet küldési probléma
Vágvölgyi Csaba írta 2014. január 9., csütörtök, 21:50 időpontban
 
Szokásomhoz híven válasz helyett kérdezek:

Melyik Moodle verzió? Friss telepítés, avagy a közelmúltban történt frissítés után jelentkezett a probléma?

Be van állítva a levelezés a rendszerben? Kimennek az egyéb üzenetek (fórum hozzászólások, biztonsági mentésekről szóló értesítések)?

Üdv.: Csaba
Kép
Tárgy: Moodle üzenet küldési probléma
Klei Dávid írta 2014. január 9., csütörtök, 22:13 időpontban
 
Teljesen új telepítés, most ismerkedek vele, hogy mi hogy is van :)
moodle verzió: moodle 2.6 +
levelezés a rendszerben, nem tudom, hogy lett e állítva, nem hiszem.
ha regisztrálok felhasználót és kiküldetem a generált jelszót vagy ha vki ír a fórumba amit készítettem, rendesen küldi az e-mailt. viszont a belső üzeneteket felhasználók között (pm) nem akarja :(

Köszi a segítséget előre is :)

üdv: Dávid
Kép
Tárgy: Moodle üzenet küldési probléma
Vágvölgyi Csaba írta 2014. január 17., péntek, 16:59 időpontban
 
Szia!

A hibaüzenetre keresgélve elég sokan szaladtak bele hasonló problémába (pl.: https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=184927), de igazi megoldást még nem találtam :(

Milyen adatbázist használsz? Az adatbázis UTF-8 karakterkódolást használ?

Csaba

ui.: Esetleg érdemes a 2.6.1 frissítést is megcsinálni.
Kép
Tárgy: Moodle üzenet küldési probléma
Klei Dávid írta 2014. január 17., péntek, 19:26 időpontban
 
MYSQL adatbázis és UTF-8 kódolást használ, szerintem külön egy másik szerverre feldobom  2,6,1-et és tesztelem ott ha jó akkor valószínűleg lefrissítem majd :D
köszi
Kép
Tárgy: Moodle üzenet küldési probléma
Ecsődi Katalin írta 2019. október 31., csütörtök, 10:55 időpontban
 

Szervusztok!

Segítséget szeretnék kérni szintén üzenetküldési gondunk van, de hibaüzenetet nem kapunk. A tömeges felhasználói üzenetküldést használva a címzettek egy része megkapja az üzenetet, de gyakorlatilag soha nem egyezik a küldött és a kapott üzenetek száma. Időkorlát túllépés biztosan nincs, azt már megoldottuk. 50 egyszerre kiküldött üzenet esetén is van veszteség.

Olvastam külföldi fórumokon is erről a hibáról (https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=347292), de nem találtak rá megoldást. Igaz, az sokkal régebbi verzióknál fordult elő, nálunk most a 3.6.5 verzió van telepítve.

Köszönök minden segítséget!

Ecsődi Kati