Error readning from socket

Error readning from socket

Fodor Zsolt írta időpontban
Válaszok szám: 4
Szervusztok!

Egy szerveren (virtuális gép, a gép 2 magos, 3 GHz procit lát, 5 GB RAM-ot használ) több moodle példány is van. Ezeket (majd mindet) rendszeresen frissítem, jelenleg 2.5-nél járunk. Legalább egyik állandó használatban van. Nem tapasztaltam hibát.

Egy példány van, amelyet egy kollégám adminisztrál, ő nem engedte a frissítést 1.9.9-ről. Nemrég nem töltődött be rendesen, csak frissítésre, aztán néhányszori frissítésre. (Egyik kliens gépen sem, tehát nem gépfüggő, sőt nem is böngészőfüggő.) Mivel a többi példánnyal nincs gond, ezért a szerver oldalra sem gyanakodtam.

Most megnéztem links alól, ott kaptam az "Error reading from socket" üzenetet még akkor is, ha a lap látszólag betöltődik.

Mi lehet ez?
Miért csak erre a példányra van hatással?
Lehet, hogy nem is moodle hiba? (nem találtam ezen hiba és a moodle kapcsolatát)

Fodor Zsolt
Válasz erre: Fodor Zsolt

Tárgy: Error readning from socket

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Szia Zsolt!

A szerveren nem történt frissítés mostanában? (Leginkább a php verzió érdekes.)

Csaba
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Error readning from socket

Fodor Zsolt írta időpontban
Szervusz!

A php verziószáma:
5.3.3-7
Szerintem a nyár közepe/augusztus eleje táján frissítettem. Kollégám szerint szeptember elején még jó volt, azóta egyre rosszabb.

Amit egy mentés (fájlok, adatbázis) után megkíséreltem, hogy a moodle-t frissítettem 1.9.19+-ra. Ez lement. Nem változott. Aztán 2.5-re, de úgy látom, hogy közbe kell iktatni egy 2.2-est. Aztán meglátjuk.

Zsolt
Válasz erre: Fodor Zsolt

Tárgy: Error readning from socket

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Ha a frissítés (1.9.19+) nem használt, akkor nem a php verzióváltás okozta a problémát. Esetleg valami (mostanában telepített) kiegészítő modul nem okozhat gondot?

A 2-esre való frissítés nem kockázatmentes, de mint írtad van mentésetek :)
Azért kíváncsi vagyok az eredményre...

Üdv.: Csaba
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Error readning from socket

Fodor Zsolt írta időpontban
Ez egy dedikált szerver (tehát csak moodle példányok vannak rajta), így nem telepítek rá semmit, csak ami kell a moodle-hoz. Nem is kísérletezek ezen.

Végül nemrég megcsináltam a frissítést: 1.9.19->2.2.x->2.5 volt, 2.2-nél már kezdett jól viselkedni, de akkor már legyen 2.5-latest.

Mivel a kolléga beadta a derekát, ezért ez volt az egyszerűbb út.

Üdv: Zsolt