Technikai fórum

Befizetések tárolása

 
Kép
Befizetések tárolása
Édes Péter írta 2013. március 18., hétfő, 08:27 időpontban
 
Sziasztok!
A befizetések tárolását szeretném megoldani (Moodle 2.x), azaz ki, mikor, melyik kurzusra, mennyit fizetett be. 
Létezik olyan modul, amellyel ez megoldható lenne?
Köszi!

Péter
Kép
Tárgy: Befizetések tárolása
Papp Gyula írta 2013. március 18., hétfő, 12:50 időpontban
 
Automata megoldást nem ismerek, illetve nem a Moodle tartja nyilván a dolgot. A Moodle tud PayPal alapú beíratást. Ez egyrészt a PayPal részéről jelent egy kimutatást, valamint a Moodle adatbázisában is keletkezik valami.
Ha nem automata megoldás is jó, akkor a Moodle „Adatbázis” moduljában össze lehet kattintani egy ilyet.
Nincs tapasztalatunk, de izgalmas lehetőség lehet a Moodle Joomla integráció a Joomdle autentikáción keresztül egy VirtueMart webáruház integrációval megfejelve.
Kép
Tárgy: Befizetések tárolása
Édes Péter írta 2013. március 18., hétfő, 13:47 időpontban
 
Szia!
Nekem kézi megoldás kellene, ahol be tudom írni, hogy ki, mikor, mire, mennyit fizetett. Ebből persze később kimutatás is készülne, de ezt (reményeim szerint) a configurable reports segítségével meg lehetne oldani. 
Az is tökéletesen megfelelne, ha létrehoznék egy új táblát (ezzel még nincs is gond):
Befizetes(id, userid, courseid, datum, osszeg)
és ebbe vinném fel kézzel az adatokat.
Ehhez jól jönne, ha valakinek arra lenne ötlete, hogy a Moodle lehetőségeit használva miként tudnék egy adatbevitelt/módosítást/törlést biztosító űrlapot készíteni.
Végső megoldásként persze marad egy "sima PHP"-s megoldás, de ha van rá mód, szeretném az egészet a lehető legjobban integrálni a Moodle-ba.

Kép
Tárgy: Befizetések tárolása
Vágvölgyi Csaba írta 2013. március 18., hétfő, 15:10 időpontban
 
Szerintem nem kell programoznod...

A Moodle standard profilmezőit is tudod ilyen célra használni egy egyszerű átnevezéssel, de ha az kevés lenne, akkor a profil szabadon bővíthető itt: Portáladminisztráció / Felhasználók / Fiókok / Új profilmező
(A profilmezők rugalmasan zárolhatók és akár el is rejthetők.)

Üdv.: Csaba
Kép
Tárgy: Befizetések tárolása
Édes Péter írta 2013. március 18., hétfő, 15:33 időpontban
 
Szia Csaba!
Igen, erre én is gondoltam, hogy létrehozok néhány új profilmezőt, de ott akadtam el, hogy miként tudom kezelni, ha valaki több kurzusra is jelentkezik illetve befizet.
Péter

Kép
Tárgy: Befizetések tárolása
Vágvölgyi Csaba írta 2013. március 18., hétfő, 17:59 időpontban
 
Az a kérdés, hogy ezt pontosan mire akarod használni:
Ha csak nyilván akarod tartani, hogy melyik kurzusra fizetett be, akkor elegendő egy hosszabb szöveges mező (szövegterület a fordítás szerint) és abba mindenfélét jegyzetelhetsz a befizetéseivel kapcsolatban.

Ha ettől többre van szükség, akkor nem a profilban tárolnám, hanem:
  • külső adatbázis/ Excel, ...
  • esetleg a Moodle Adatbázis nevű tevékenysége

A fizetés ténye a Moodle szempontjából mindössze annyit jelent, hogy hozzárendeled (beíratod) egy kurzusba. Ha ezt manuálisan végzed, esetleg már csoportos beíratási módszer használsz (pl.: csv, adatbázis, ...) akkor fölösleges a Moodle-ben nyilvántartani, hogy ki mit fizetett be, hiszen csak akkor lehet bent egy kurzuson, ha befizette.


Kép
Tárgy: Befizetések tárolása
Édes Péter írta 2013. március 27., szerda, 10:54 időpontban
 
Sajnos nekem valahogy úgy kellene megoldanom, hogy a rendszeren belül tudjam felvinni az adatokat egy táblába, majd onnan riportokat készíteni.
A riportokhoz jó a configurable reports, csak az adatbevitelt/módosítást kellene valahogy megvalósítani.
Akárhogy nézem, nem találok ilyen modult! :-(

Péter

Kép
Tárgy: Befizetések tárolása
Vágvölgyi Csaba írta 2013. március 27., szerda, 14:57 időpontban
 

A Moodle Adatbázis nevű tevékenységét miért vetettük el?

Tetszőleges rekordok kialakíthatók benne, van lekérdezési felület.

Csaba

Kép
Tárgy: Befizetések tárolása
Édes Péter írta 2013. március 27., szerda, 20:20 időpontban
 
Egyáltalán nem vetettem el, csak keresem a legsokoldalúbb megoldást.
Amit nem tudok benne megvalósítani:
 - az adatokat csak rekordonként tudom listázni, nem tudok benne pl. összesítést készíteni (pl. befizetések összege)
 - az adatbevitelnél jó lenne listákat kezelni (pl. a befizető a már regisztrált felhasználók közül választható)
Péter