Technikai fórum

Stílus probléma

Stílus probléma

Balogh Csaba írta időpontban
Válaszok szám: 7

Azt szeretném kérdezni, hogy a keretrendszer megjelenését a felbontáshoz, milyen állományban kell beállítani?

A gondom az, hogy egyszer csak (:-)) azt vettem észre, hogy a keretrendszer nem illeszkedik arányosan a képernyőn a felbontáshoz. Valószínűleg egy stílus váltás után történhetett a módosulás.
(mellékelek egy képet, amelyen látszik, hogy a széle nem megfelelően illeszkedik.

Én nem látok valamit jól, vagy csak beállítás kérdése?

(Úgy gondolom, hogy nem a böngésző beállítása miatt, mert több gépen és több böngésző mellett sem 2rugalmas" a megjelenítés.)

Előre is köszönöm a segítséged!

Csaba

hiba_2012-10-07_1534.png csatolmány
Válasz erre: Balogh Csaba

Tárgy: Stílus probléma

Papp Gyula írta időpontban
Látom, most Anomaly van beállítva, de ez sem úgy jelenik meg, mint kellene. Fix szélességű, pedig eredendően nem az. Néhány kérdés:
  • Módosítva lett valahol az Anomaly?
  • Friss telepítésű szerver, vagy upgrade 1.9-ről?
  • A base, vagy a standard stílus lett módosítva?
Válasz erre: Papp Gyula

Tárgy: Stílus probléma

Balogh Csaba írta időpontban
Köszönöm a gyors választ!

Direktbe semmilyen stílust nem módosítottam!

Sajnos, olyankor vettem észre, amikor éppen nem történt olyan, amelyikr egyértelműen mondanám, hogy az az oka...
Talán legutoljára a TechProjekt modult telepítettem a 2.3-as verziónak megfelelően.

Csaba
Válasz erre: Balogh Csaba

Tárgy: Stílus probléma

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Sziasztok!

A TechProjekt a hunyó...
Ezen az oldalon ott megoldás: http://moodle.org/plugins/view.php?plugin=mod_techproject a hozzászólások között:

"remove CSS rule block in style.css and all will layout again correctly...."

Csak egy megjegyzés: a szerver óra szerintem 5 percet siet, ez időzített dolgoknál (pl. teszt írás) okozhat gondot. Érdemes időszinkront beállítani.

Üdv.: Vágvölgyi Csaba
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Stílus probléma

Balogh Csaba írta időpontban
Köszönöm!
Megoldódott, hasznos volt az információ! Köszönöm!

Az idő problémát jeleztem a rendszergazdáknak... :-) Remélem ez is megoldódik!

Továbbá szeretném megkérdezni, hogy a techproject modult szeretném magyarosítani! Kaptam egy állományt, amit annak módja szerint bemásoltam a lang könyvtárba (..sőt még az angol állományt is felülírtam, hátha... :-) ) de nem változott meg :-( Van valamilyen trükkje?

Esetleg van ehhez a modulhoz hasonló, jól használható projekct modul?

Köszönöm előre is a segítséget!

Csaba

Válasz erre: Balogh Csaba

Tárgy: Stílus probléma

Papp Gyula írta időpontban
Kedves Csaba!
A 2-es moodle-ok – egyebek mellett – a felületen megjelenő szövegeket is cache-lik. Szerintem a gyorsítótár ürítése megoldást hoz:
Portáladminisztráció --> Fejlesztés --> Az összes gyorsítótár kiürítése