Technikai fórum

Moodle 2.3 esetén, nem törölhető kurzus?

 
Kép
Moodle 2.3 esetén, nem törölhető kurzus?
Balogh Csaba írta 2012. július 10., kedd, 10:10 időpontban
 

Találkozott valaki azzal a problémával a 2.3 verzióban, hogy nem lehet törölni feleslegessé vált kurzust?
A másik problémám, a biztonsági mentések visszaállításával van... :-( (itt sem lehet séges a visszaállítás)

Eddig, ha hasonló kurzust kellett létrehoznom, akkor egy biztonsági mentésből állítottam helyre új kurzusként és kisebb módosításokat hajtottam végre, működött... most nem :-(

Találkozott valaki ezzel a hibával? (2.2-ig simán ment)

Előre is köszönöm a megoldási javaslatokat!
Csaba

Kép
Tárgy: Moodle 2.3 esetén, nem törölhető kurzus?
Papp Gyula írta 2012. július 11., szerda, 07:57 időpontban
 

Kedves Csaba!

A Moot tutoriáljai miatt pont az említett műveleteket kellett végrehajtanunk tömegesen, de semmi probléma nem merült fel. A 2.3-as szervered friss telepítés, vagy egy korábbi verzió upgrade-je?

Kép
Tárgy: Moodle 2.3 esetén, nem törölhető kurzus?
Balogh Csaba írta 2012. július 11., szerda, 10:07 időpontban
 

Kedves Gyula!

A 2.2.-es frissítése! Jelenleg a legfrissebb!

Kép
Tárgy: Moodle 2.3 esetén, nem törölhető kurzus?
Vágvölgyi Csaba írta 2012. július 11., szerda, 12:14 időpontban
 
2.3-ast említettél, de már a 2.3.1 a legfrissebb (http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=206545).

Ettől függetlenül kérdezném, hogy módosítottatok-e valamit a moodle szokásos szerepkörein, jogosultságain? Használtok-e egyedi (nem standard) szerepköröket?

Milyen jogosultsággal teszteltétek a kurzus törlését/visszaállítását?

Kép
Tárgy: Moodle 2.3 esetén, nem törölhető kurzus?
Balogh Csaba írta 2012. július 11., szerda, 19:51 időpontban
 
Kedves Csaba!

A szokásos módon frissítettem a rendszert. Semmilyen szerepköri, jogosultsági módosításokat nem hajtottunk végre.
Létrehozni tudok, kurzust, kurzus kategóriát, de törölni nem :-(
Kép
Tárgy: Moodle 2.3 esetén, nem törölhető kurzus?
Vágvölgyi Csaba írta 2012. július 11., szerda, 20:47 időpontban
 
Ezt úgy értsem, hogy rendszergazdai szerepkörben (és nem kurzuskészítői) sem tudsz kurzust törölni?
Kép
Tárgy: Moodle 2.3 esetén, nem törölhető kurzus?
Balogh Csaba írta 2012. július 12., csütörtök, 00:01 időpontban
 

Igen

Mellékelek egy képet is! A kurzus meletti X-re kattintás után ez az ablak látszik, ...és semmi más... Se nem ok, se nem mentés, se nem stb.... csak a menüpontok közül választhatok.


Kép
Tárgy: Moodle 2.3 esetén, nem törölhető kurzus?
Vágvölgyi Csaba írta 2012. július 12., csütörtök, 06:43 időpontban
 
Kezdek kifogyni az ötletekből, de azért nem adjuk fel...
Van-e telepítve bármilyen kiegészítő modul, különös tekintettel az egyedi kurzusformátumokra?

http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=194005
Kép
Tárgy: Moodle 2.3 esetén, nem törölhető kurzus?
Balogh Csaba írta 2012. július 12., csütörtök, 08:49 időpontban
 
:-) Köszönöm a kitartást! :-)

Igen, van telepített egyéb kurzus forma:
Easypost, Grid, Onetopic,Collapsed Topic formák... (igen, talán ezeket telepítettem legutoljára)
Az megoldás lehet, hogy a /moodle könyvtár tartalmát törlöm, majd másolom az eredeti letöltött állományokat? ...utána egyesével a kiegészítő modulokat újra, s végül a formátumokat?
Mivel nem csak ténylegesen tantárgyakhoz, hanem egyéb projektekhez is ezt a moodle rendszert használjuk, ezért hasznosnak tűnik néhány kiegészítő forma)
Kép
Tárgy: Moodle 2.3 esetén, nem törölhető kurzus?
Vágvölgyi Csaba írta 2012. július 12., csütörtök, 19:34 időpontban
 
Sejtésem szerint az lehet a gond, hogy az említett kurzusformátumokat nem készítették fel a 2.3-as verzióval való együttműködésre.

Elnézve a listát több modult is frissítettek az elmúlt 2 hétben (http://moodle.org/plugins/browse.php?list=category&id=19), valószínűleg éppen a 2.3 kompatibilitás miatt, ezért azt javaslom, hogy amit tudsz frissíteni azt frissítsd, ami pedig még nem 2.3 kompatibilis azt ideiglenesen érdemes törölni és ha kijön a új verzió, akkor újra feltenni.

Üdv.: Vágvölgyi Csaba
Kép
Tárgy: Moodle 2.3 esetén, nem törölhető kurzus?
Balogh Csaba írta 2012. július 12., csütörtök, 20:43 időpontban
 

Kedves Csaba!

Köszönöm a segítségedet! Letöröltem a nem 2.3-as kurzus modulokat, s így "megjavult", most már törölhetőek a felesleges kurzusok!
Köszönöm a segítséget! Ismét tanultam egy fontos dolgot: Csak a megfelelő kurzus verziót alkalmazzuk, ha lehet :-) (eddig a frissítésekkor nem okozott problémát)

Még azt megnézem, hogy pontosan melyik kurzus forma okozhatta a problémát!

B.Cs.

Kép
Tárgy: Moodle 2.3 esetén, nem törölhető kurzus?
Vágvölgyi Csaba írta 2012. július 11., szerda, 09:29 időpontban
 
Valóban nem tapasztaltunk hasonló problémát. Esetleg érdemes megpróbálkozni egy frissítéssel is, már csak a biztonsági javítások miatt is: http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=206545
Kép
Tárgy: Moodle 2.3 esetén, nem törölhető kurzus?
Balogh Csaba írta 2012. július 11., szerda, 19:55 időpontban
 
Ja... még valami. PHP-t is frissítettem a szerveren.
A moodle.org oldalról pedig a Moodle 2.3.1 stabil változatot töltöttem le.