Moodle adatbázis szinkron

Moodle adatbázis szinkron

Duchon Jenő írta időpontban
Válaszok szám: 5
Sziasztok!

Újabb kérdés :)
Van e arra lehetőség, hogy két Moodle szerver külön adb-vel adatbázis szinkront végezzen?
(ennek oka, bonyolult, de így kellene működnie)

Előre is köszi
További szép napot
Jenő
Válasz erre: Duchon Jenő

Tárgy: Moodle adatbázis szinkron

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Nem teljesen világos a kérdés: A cél az, hogy a két Moodle adatbázis folyamatas szinkronba legyen?
Mind a két Moodle-ban van aktivitás, vagy az egyik csak "tartalék" szerver, esetleg load balancing a cél?

Csaba
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Moodle adatbázis szinkron

Duchon Jenő írta időpontban
Szia Csaba!

Pontosan, az a cél, hogy szinkronban legyen, hiszen mindkettőben történhet aktivitás.
A cél, van két hálózat, ezen hálózatokon egy-egy Moodle. A felhasználók hol az egyik hálót érik el (belső hálózat), hol a másik hálót (külső hálózat). A cél, hogy a tanuló bárhol hozzáférjen a kurzushoz, abban tevékenységet folytathasson. Pl. ha egyiken kitölt egy tesztet, akkor az a másikban is kitöltöttként jelenjen meg. 

Tudom, hogy bonyolult, de sajnos elég fura és bonyolult a helyi háló viszonyok, viszont cél, hogy a tanulok mindenhonnan hozzáférjenek a kurzushoz.

A fájl szinkron viszonylag könnyen ment, azzal nincs gond. Ja, és jelenleg 1.9.13 a verzió.

Előre is köszi.
Jenő
Válasz erre: Duchon Jenő

Tárgy: Moodle adatbázis szinkron

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Ez így nagyon veszélyesnek tűnik, hiszen a szinkronizálás során előfordulhat, hogy mindkét adatbázisban változik egy-egy rekord. (pl.: két hallgató ugyanazt a Wiki oldalt szerkeszti, vagy hozzászólnak ugyanazon fórumbejegyzéshez, vagy egyidőben töltenek fel 1-1 elemet egy adatbázis jellegű feladatba, ... Ha ezután történik a szinkronizálás az mindenféleképpen adatvesztéshez vezet majd.)

Szóval az ilyen típusú szinkronizálást nem tartom jó ötletnek.

Az nem lehet megoldás, hogy a két Moodle egy közös adatbázis ér el? Az adatbázisok szinkronizációja miatt úgy is kell átjárhatóságot biztosítani a két alhálózat között.

Ha segít holnap beszélhetünk telefonon (Egerben sajnos nem leszek ott).

Csaba

Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Moodle adatbázis szinkron

Papp Gyula írta időpontban
Csaba megelőzött. Én is ezt akartam javasolni. Egy adatbázis, két frontend moodle. 
Már csak azért is megfontolandó, mert előbb utóbb bekövetkezik a 2-es verzióra való átállás és akkor az állományszinkron is borulni fog a titkosított állományrendszer miatt.
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Moodle adatbázis szinkron

Duchon Jenő írta időpontban
Mi is veszélyesnek tartjuk, ezért is a nagy kérdés. 
Talán még emlékeztek mennyire zárt nálunk a háló, azt hiszem annak idején ti segítettek beüzemelni ;)
Mondjuk wiki szerkesztés biztos nem lesz, de ki tudja. 
Egerben én sem leszek ott, most, hogy van Minimanó eléggé kiestem a dolgokból. De a TMPK-s konferencián ott leszek :)
Szám ügyében írd meg privátban, és mikor vagy zavarható, lehet, azért felhívlak ;)