Egyedi tanrend

Egyedi tanrend

Károly Kenedics írta időpontban
Válaszok szám: 3

Üdvözlet!

Meg szeretném kérdezni, hogy a Moodle-ben van e olyan lehetőség, hogy egyedi tanrendet alakítsunk ki?

Tehát létrehozok egy kurzust és a felhasználó/ügyfél akkor végzi el amikor akarja és ideje van rá.

Üdvözlettel:

Kenedics Károly

Válasz erre: Károly Kenedics

Tárgy: Egyedi tanrend

Bánhidi Árpád írta időpontban
Az e-Learning alapvető tulajdonsága, hogy a tanárnak/tutornak és a tanulónak nem kötelező azonos időben és térben tartózkodnia. A Moodle rugalmasan alakítható bármilyen e-Learning képzéshez, így, ha az a cél, hogy a felhasználó/ügyfél rugalmasan végezze el a tanfolyamot, az is lehetséges. Sőt, ehhez gyakorlatilag semmit sem kell beállítani, mivel az alapértelmezett beállítások mellett a rendszer így működik.

Üdv:
RPi
Válasz erre: Bánhidi Árpád

Tárgy: Egyedi tanrend

Károly Kenedics írta időpontban
Szia!

Én egészen pontosan azt értem az egyéni tanrenden, hogy ha indítok egy kurzust amire két hetet adok a tanulóknak a megcsinálására akkor csinálja meg amikor akarja. DE!
Ahogy én tudom és csinálom, úgy most meg kell adnom, hogy mikor (nap) kezdje el a kurzust. Tehát én adok kezdő időpontot. ettől kezdve van két hete a diáknak megcsinálni a kurzust.

Amit szeretnék:
Én felrögzítem a kurzust, megadom, hogy két hét alatt kell megcsinálni.
A tanuló belép és megnézni, hogy van egy új kurzus. Két nap múlva gondol egyet, belép és elkezdi a kurzust.
És ettől a ponttól (mikor a diák megkezdi a kurzust) szeretném ha számolódna a két hét.

Ezt be lehet állítani valahogy? Vagy van valami update erre?

Üdvözlettel:

Kenedics Károly
Válasz erre: Károly Kenedics

Tárgy: Egyedi tanrend

Bánhidi Árpád írta időpontban
Igen, erre való a course completion modul. Ez a 2.0-s Moodle standard modulja, csak be kell kapcsolni a kurzusban és meg kell adni, hogy milyen feladatok elvégzése tartozik a teljesítéshez. Ott a beiratkozástól számított időt is be lehet állítani, ami alatt teljesítenie kell a tanulónak. Ezzel a én is még csak most foglalkozom, hamarosan talán többet tudok mondani.

Üdv:
RPi