Csoportmunka

Csoportmunka

Virányi Erzsébet írta időpontban
Válaszok szám: 4
Pár évvel ezelőtt részt vettem egy IT tanárok részére tartott angol nyelvtanfolyamon, ami a Moodle-n keresztül zajlott. Itt találkoztam azzal a lehetőséggel, hogy tanulócsoportokat hoztak létre, és az egyik tag által feltöltött dokumentumot a többi tag is elérte, de csak ők.
Évek óta használom a Moodle-t, de ezt a fajta feladatmegosztást nem sikerült megvalósítanom.
Létrehoztam tanulócsoportokat kurzuson belül, ez sikerült. A tevékenységeknél az Egyetlen fájl feltöltésénél beállítottam, hogy csoportmunka. A csoport tagjai mégsem látják a csoport társuk által feltöltött fájlt.
Próbáltam az Interneten keresni megoldást, de nem találtam.

Ha valaki tud segíteni, megköszönném.
Válasz erre: Virányi Erzsébet

Tárgy: Csoportmunka

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Kedves Erzsébet!

A Moodle feladat nevű eszköze valóban nem alkalmas a fenti probléma megoldására (a feladatként feltöltött állományokat csak a tanár láthatja).
A megoldást, az Adatbázis nevű tevékenység jelentheti, ahol a tanulók által feltöltött információk, állományok, ... a beállítások függvényében láthatók a többiek számára is. (esetleg fogalomtár)

Hasonló téma: http://moodlemoot.hu/mod/forum/discuss.php?d=262

Vágvölgyi Csaba
Válasz erre: Virányi Erzsébet

Tárgy: Csoportmunka

Tóth Renáta írta időpontban
Kedves Erzsébet!

Én is részt vettem az angol szaknyelvi kurzuson. Ha nem találsz megoldást, akkor esetleg meg lehetne kérdezni a Fazekas Katalint (fazekas@szamalk.hu).
Üdv. Renáta
Válasz erre: Virányi Erzsébet

Tárgy: Csoportmunka

Törölt felhasználó írta időpontban
Kedves Erzsébet!

Mi a googel (gmail) postafiókját használjuk, ilyen jellegű problémák megoldására.
A dokumentumok menüpont alatt lehet fájlokat elhelyezni, megosztani.
Az egyetlen probléma vele, hogy csak gmail-es postafiókot lehet megosztani.

Üdv.:Orsi
MInden ami anitoxidáns.
Válasz erre: Virányi Erzsébet

Tárgy: Csoportmunka

Virányi Erzsébet írta időpontban
Köszönöm a segítségeket. Iskolánkban egyenlőre szünetel a Moodle elérése, így nem tudom kipróbálni, de alkalmadtán az adatbázissal próbálkozom. A fogalomtárat eddig is használtuk definíciókra, rövidítések kifejtésére, az működött.

Üdvözlettel  Virányi Erzsébet