Speciális felhasználó

Speciális felhasználó

Édes Péter írta időpontban
Válaszok szám: 6
Sziasztok!

Egy olyan felhasználó létrehozására lenne szükségem, aki nem tudja a profilját (pl. jelszó) megváltoztatni.
Lehetséges ez a Moodle 2-ben?
köszönettel: epeter
Válasz erre: Édes Péter

Tárgy: Speciális felhasználó

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Üdv!

Az összes profilmező módosítását tilthatod az autentikációs beállításoknál, de jelszó kicsit érdekesebb kérdés.
Hirtelen egyetlen ötletem van: létre kell hozni egy új (globális) szerepkört, akitől elveszed a jelszóváltoztatás jogát. (Saját jelszó módosítása - moodle/user:changeownpassword).
Ezután a speciális felhasználót fel kell venni ebbe a globális szerepbe.

Esetleg ha pontosabban leírod, hogy mi a cél, tudunk egyszerűbb megoldást is adni. Fontos lenne azt is tudni, hogy használsz-e bármilyen külső hitelesítési eljárást (LDAP, adatbázis, ...), mert akkor ismét más a helyzet.

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Speciális felhasználó

Édes Péter írta időpontban
Sziasztok!
Köszi az ötletet!
Egyébként azért vetődött fel a speciális user kérdése, mert iskolánkban (általános iskola) gyors megoldás kellett arra, hogy tanulóink számára dokumentumokat (pl. óravázlatok) tegyünk közzé. Egyelőre nem szeretnék minden tanulónak külön belépési azonosítót (bár tudom, hogy a Moodle lehetőségei közül így bizonyosokat nem tudunk használni). Hosszú távon (valószínűleg a jövő tanévtől) természetesen meg szeretném oldani az egyedi azonosítókat, de ennek pontos kivitelezését még végig kell gondolnom (olyan megoldás kell, hogy év végén, és év elején lehetőleg egyszerűen meg tudjam oldani a felhasználók felvételét-törlését).

epeter
Válasz erre: Édes Péter

Tárgy: Speciális felhasználó

Sinka Róbert írta időpontban
Kedves Péter!

A mi iskolánkban az OM azonosító jelenti/jelentette az egyedi azonosítót, és minden gyereknek generáltunk belépési kódot.
Ezt aztán informatika órán mindenki gyakorolhatta és remekül működött is.

A webes identitásuk és az adatvédelemmel kapcsolatos jogaik kialakításában/tudatosításában fontos szerepet játszott ez a metódus.

Üdv,
Robert
Válasz erre: Édes Péter

Tárgy: Speciális felhasználó

Second Lion Moot Admin írta időpontban
Ha jól értem, akkor új szerepkört szeretnél létrehozni ezzel a tulajdonsággal. Ez mind a 2.0-ás, mind a korábbi Moodle verziókban lehetséges. Ahogy Csaba is írta, a „Szerepek meghatározása” menüpontban ez letiltható a kívánt szerepkörben: Saját jelszó módosítása = Tilt
Válasz erre: Second Lion Moot Admin

Tárgy: Speciális felhasználó

Édes Péter írta időpontban
Köszönöm!
Létrehoztam az új szerepkört a "tanuló" másolataként, és tiltottam a tiltandókat!
Működik!
üdv: Péter