Moodle 2

Moodle 2

Bakos Csaba írta időpontban
Válaszok szám: 3
Üdv!
Ha jól értelmezem új szerverként telepítve nem tölhető fel rá 1.9-es kurzus mentésből?
Upgrade esete egyértelműnek tűnik, de nem azt akarom használni.
Valakinek ötlete?

Válasz erre: Bakos Csaba

Tárgy: Moodle 2

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Jól értelmezted...
A 2.0 új mentési formátumot használ, és jelen pillanatban még nem támogatja a korábbi (1.9.x és régebbi) kurzusmentések importálását.
Megoldás lehet egy "másolat" készítése a jelenlegi rendszerről, ezen a másolaton egy upgrade, és az így keletkező kurzusok már átvihetők a frissen telepített Moodle 2.0-ba.

Tudom, hogy ez nem legegyszerűbb út, de jelenleg nincs jobb. Egyébként sokan kifogásolják ezt a funkciót és a fejlesztők ígérete szerint hamarosan megoldják a korábbi verziók importját is.

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Moodle 2

Bakos Csaba írta időpontban
Köszönöm a gyors választ.
Akkor újra építem a kurzusokat, mert upgrade esetén az esetleg keveredő adatbázisok szerintem okozhatnak problémát, más rendszernél legalábbbis ezt tapasztaltam.
Viszont a felhasználók és a kérdések exportálása tökéletesen működött.
Bár valamiért egy kicsit lassúbnak tűnik az 1.9-hez viszonyítva használat közben az egész.
Válasz erre: Bakos Csaba

Tárgy: Moodle 2

Nagy András írta időpontban
Üdv!

Nekem olyan problémám lenne, hogy volt egy jó kis themem 1.9 alatt és upgrade után hiába másoltam vissza a themek közé a stílusválasztóban meg sem jeleni és nem tudom kiválasztani. A theme az Imagine2 theme átlakított( inkább csak képek tekintetében) theme volt...nagyon kellene!

Van rá megoldás , hogy használni tudjam 2.0 alatt? Köszi!