Tisztítás

Tisztítás

Niethammer Zoltán írta időpontban
Válaszok szám: 5
Sziasztok!

Már harmadik körben telepítem újra a moodle rendszerünket. Mindháromszor áthoztam egy üres kurzussal a felhasználókat. Így az eredeti 3-400 főről már 700 főre gyarapodott a tagság. Hogyan tisztíthatnám ki a rendszert. Elvileg 120 nap után ki kellene törlődniük, ha jól értem a tisztítást.

Üdv: Zoli
Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: Tisztítás

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Nem világos, hogy lett a 3-400 felhasználódból 700 pusztán azért mert átraktad őket másik Moodleba? Ha egy felhasználó több kurzusban is szerepel, attól még nem duplikálódik.
A Tisztítást én még nem használtam, de emlékeim szerint állítható a várakozás időtartama.

Csaba
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Tisztítás

Niethammer Zoltán írta időpontban
Szia!

Rosszul fogalmaztam. Mivel általános iskola használja a moodle-t, törvényszerűen minden évben 50-60 felhasználónk elballag. Ők elvileg nem lépnek be 120 napig. Van aki már 2 éve nem lépett be. Így szaporodott fel a létszám 700 fölé. Elvileg 300-nál több felsős nem lehet a rendszerben. Hogyan tudok megszabadulni a többiektől?
A tisztítás - ha jól értem - csak a kurzusokból íratja ki őket.

Üdv: Zoli


Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: Tisztítás

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Szerintem egyszerűen csinálj egy szűrést, hogy ki nem jelentkezett be több mint egy éve, és töröld azokat a felhasználókat.
Adminisztráció Felhasználók Fiókok Tömeges felhasználói események
(részletek megjelenítése)

Üdv.: Csaba
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Tisztítás

Vida Andrea írta időpontban
nekem is volt ilyen problémám, emlékeztek: a spames bejelentkezőkkel. Csak a kurzusból lehetett kiírni őket, az Összes felhasználó közt megmaradt a nevük sajnos, szűrés után is.
Most nem tudom, mi van velük, átadtam a rendszert kollégámnak.

Andi
Válasz erre: Vida Andrea

Tárgy: Tisztítás

Niethammer Zoltán írta időpontban
Szia!

Megtaláltam:
Adminisztráció - Felhasználók - Fiókok - Vegyes felhasználói lépések

Szűrő - Részletek megjelenítése, majd készítettem egy olyan szűrőt, ami kiszűrte azokat, akik 2 éve be sem léptek.

Ekkor a felhasználók listájában csak a törölni való nevek maradtak. Ezeket még a Mind hozzáadása gombbal ki is kell választani.

Végül mehet a törlés.

A törlés előtt azért nem árt átnézni a névsort. :)