Portálhírek hozzáférés

Portálhírek hozzáférés

Szabó Roland írta időpontban
Válaszok szám: 3
Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem, hogy szerettünk volna fontos információt üzenni rögtön a főoldalon a hallgatóknak bejelentkezést követően a Portálhírek felhasználásával.
A portál beállításában a Hírek lett beállítva, tehát rögtön azt az egyetlen bejegyzést kellene látnuk, amit megírtunk nekik.
Sajnos ez valamiért nem müködik, teljesen üres a Portálhírek, egyetlen bejegyzés sincs, csak a Leiratkozási lehetőség.
Baloldalt a főmenüben ki tudják választani, hogy portálhírek, de jogosultsági probléma miatt nem jeleníthető meg: "Ezen fórum vitáit nem tekintheti meg".

Megoldásnak a "Címoldal szerepei"-t láttam, melyben a Students szerepbe mindenkit hozzá kell rendelnem!? Ekkor viszont nagyobb jogot is kaptak, a kurzusokba feliratkozás nélkül be tudnak lépni.

Jó helyen keresem a megoldást, vagy egész más helyen keressem?

Köszönöm előre is.

Szabó Roland
Válasz erre: Szabó Roland

Tárgy: Portálhírek hozzáférés

Sinka Róbert írta időpontban
Kedves Roland!

Igen, hozzá kell rendelni pl. tanulóként a Címlaphoz valamennyi felhasználót, és több is a joguk, olvashatják a híreket is :)

A kurzusok védelmére használj Beiratkozási kulcsot, vagy rögzítsd a beiratkozás idejét stb. Ezer más módja van.

Üdvözlettel,
Robert
Válasz erre: Sinka Róbert

Tárgy: Portálhírek hozzáférés

Szabó Roland írta időpontban
Kedves Robert!

Köszönöm, azt hittem, hogy több jogot kap a címlap hozzáférés mellett. Teszteltem olyan kurzusokra, ahol nem volt eddig hozzáférése kizárólag kurzus-jelszóval. És meglepődve tapasztaltam egy demo felhasználónál (student jog), hogy hozzáfért mindegyik kurzushoz. Valószínüleg átmeneti hiba lehetett, mert másik demo felhasználóval ez már nem sikerült.

Köszönöm, akkor hozzárendelem a címlaphoz mind a sokszáz felhasználót mosoly

Üdvözlettel,
Roland
Válasz erre: Szabó Roland

Tárgy: Portálhírek hozzáférés

Sinka Róbert írta időpontban
Kedves Roland!

Az egyik hozzáfér, a másik nem, az egyik bejut, a másik nem esetében egy régi tapasztalatomra hívnám fel a figyelmet!
Valószínűleg nem ez a gond, de velem megesett, hogy azonos jogkörnek hitt felhasználót globálisan több joghoz, magasabb szerephez juttattam. Így hiába a tanulói státusz, adott helyen akár oktató, vagy kurzuskészítő is lehet.
Az egyes szerepköröket és a globálisan kiadott jogokat is érdemes kicsit átnézni. Igazán finomra hangolható, érdemes kísérletezni vele, és megismerni, hogy be tudj avatkozni, ha kell!

Üdvözlettel,
Robert