HELP --> Error On Page!!

HELP --> Error On Page!!

Tóth József írta időpontban
Válaszok szám: 10

Szervusztok!

Kicsi szerveremen eddig minden rendben ment, és rohamosan közeledik az idő, amikor élesben kellene használnom. (Eddig a kollégák betanítása és a tseztek mentek, sok egyéb más feladat mellett!)

Most azt tapasztalom, hogy az oldal bal alsó sarkában megjelenik az oldal hibát jelző figyelmeztetés (IE alatt, FF alatt nem jelez semit), és nem funak a Java Sriprek. Pédául nem tudok tevékenységet felvenni, mert amikor kiválasztom mondjuk a Tesztet és elengedem, akkor oldalfrissítés után be kell jönnie a teszt fej-oldalának. Ehelyett semmi nem történik. A hibaüzenet:

Oldal hiba

A másik jelenség, hogy a HTML szerkesztőnek nem jelennek meg a szerkesztő ikonjai, pedig engedélyezve van a használata, mint eddig is. (Ezen az oldalon megjelenik most is, tehát nem böngésző, vagy proxi hiba van!) A hibaüzenet:

HTML ERROR!

Mi lehet a bibi? Hol induljak neki a hibakeresésnek? Minden ötletre kíváncsi vagyok!

Válasz erre: Tóth József

Tárgy: HELP --> Error On Page!!

Losonczi Péter írta időpontban
Szia, szerintem Javascript hibát jelez. Nem hiányzik egy .js fájl a /lib könyvtárból?, vagy esetleg hibás a <head> részben az elérési út. Ha megnézed ennek a lapnak a forrását, láthatod milyen .js fájlokra hivatkozik a fejlécben. Az elérési útban szerepet játszik a /config.php $CFG->wwwroot tulajdonsághoz rendelt érték.

A hibajelentésben lévő oldal forrását megnézve a </head> <body> részben lévő javascriptet is jobb lenne vagy a <head></head> részbe, vagy a <body> után tenni (mit csinál az a script?).

Üdv.
Péter
Válasz erre: Losonczi Péter

Tárgy: HELP --> Error On Page!!

Tóth József írta időpontban

SZervusz!

Úgy tűnik minden ott van a helyén, elérhető is...

Amit említettél, hogy a Scriptet tegyem át máshová, azt nem én raktam bele. Lehet, hogy a Scinnel jött.

Szóval nem tudok előrébb menni. Rákérdeztem a Linux Gurunkra, hogy a szerveren volt-e olyan frissítés ami ezt okozhatta, de még nem válaszolt. Ha az, akkor az az egyszerűbbik! Ha nem ...

Minden esetre köszönöm az ötletet!

Esetleg másik?

üdv: TJoe

Válasz erre: Tóth József

Tárgy: HELP --> Error On Page!!

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Nem tudom, hogy jól értettem-e a dolgot: Firefox alatt minden működik, vagy ott sem megy, csak egyszerűen nem jelez hibát?
Több gépen is próbáltad? Nem lehet, hogy az adott gépen lévő böngészőben lett letiltva a JavaScript futtatás?


Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

HELP - Error On Page!!

Tóth József írta időpontban
Sem FF sem IE alatt nem megy. FF alatt nincs hibajelzés.
Igen, több gépen is próbáltam, más-más hálózatból, proxi mögül és anélkül, tűzfal nélkül és anélkül. :-) Ezeket zártam ki legelőször!
Okozhatta ezt valamilyen szerver frissítés, pl. PHP? Vagy én piszkálhattam el valamit? Már ezen is filózok...
Pörgök, mint a búgócsiga, de nem jutok előrébb...
Ha re-installt kell csinálnom, akkor mit ne mentsek/állítsak vissza, hogy nehogy előjöjjön ismét!
:-)
Válasz erre: Tóth József

Tárgy: HELP - Error On Page!!

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Újabb kérdések: Más felhasználó nevében bejelentkezve is tesztelted már? Esetleg a személyes profilban nincs elpiszkálva valami? Elsősorban ezekre a beállításokra gondolok:

JS a profilban

Esetleg itt: Adminisztráció Megjelenés AJAX és javascript

Elvileg ez nem lehet szerver oldali probléma, mert a JavaScript kliens oldalon fut, azaz most nem fut.
Esetleg Firefox alatt rakd fel a Web Developer Toolbart, az segíthet a hiba/hibaüzenet felderítésében.
Válasz erre: Tóth József

Tárgy: HELP - Error On Page!!

Losonczi Péter írta időpontban

Az említett /lib/.js fájlokat ha az eredeti csomagból felül írod? vagy próbáltad már? Illetve azt a </head> <body> közt lévő szkriptett vágd ki, elég csúnyán néz ki, mintha valamilyen map koordináták lennének, hátha...

Saját javascriptet használsz?

Válasz erre: Tóth József

Tárgy: HELP --> Error On Page!!

Tóth József írta időpontban

Mindenkinek nagyok köszönöm a segítséget, MEGOLDÓDOTT a probléma!!

De egyáltalán nem a várt módon: Az trötén ugyanis, hogy összehasonlítva az eredeti file-ok méretét azokkal, amik a szerveren fenn vannak, kiderült, hogy nagyon kis mértékben de eltérőek: amik fenn vannak kicsit nagyobbak.

Erre eszembe jutott Kerekes P. kérédse, hogy mit csinál az a szkript az elején. És valóban volt ott valami, ami máshol nem volt! Egyik hozzáértő barátommal vissafejtettük a kódot, és egy hivatkozást találtunk. De aznap már késő volt (vagy korán, nézőpont kérdése), így másnap folytattuk... Volna! Ugyanis az oldalra történő belépéskor egy masszív Google-os figyelmeztetést találtunk, hogy "az oldal valószínűleg ártalmas kód terjesztésében vesz részt"! Fogytam két kilót azonnal!!!

Sommázva:
A céges laptopomon talátunk egy férget (hogy törne el a tolla, amikor az öttalálatost xelné be!!), ami megnézte, hogy a Total Commander FTP szekciójában van-e bejegyzés (persze hogy volt), és az itt található adatokat elküldte egy brazil szerverre. Pár nappal később innen egy BOT bejelentkezett, és MINDEN file-ba, a gyökértől számított 3 szintig lefelé beírt egy kódolt kódot, ami egy link volt egy scájci szerverre... Minden file-t végigfertőzött: PHP, HTM, JS. Nem raktam újra, mert sikerült mindent kijavítani. Ráment a szombatom fele, de nagy tanulság volt.

És ez okozta azt, hogy bizonyos jávás dolgok nem mentek. Megváltoztattam minden jelszavamat a szerveren, és az FTP-klienseket úgy állítottam be, hogy ne tárolják ezeket a jelszavakat.

A jelenségről itt bővebben olvashattok:
http://blog.webpozitiv.hu/bejelentett-tamado-webhely-mit-tegyek/

Az ötleteket, és legfőképpen a segítő szándékot NAGYON köszönöm, és remélem, nem kerültök hasonló helyzetbe!

Üdv:   TJoe

Válasz erre: Tóth József

Tárgy: HELP --> Error On Page!!

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Köszönjük a visszajelzést, és hogy megosztottad a tapasztalataidat!

Most jutott eszembe, hogy épp 3-4 hónapja találkoztunk egy hasonló esettel, amikor a a config.php elejére került bele 4-5 sornyi olyan script, ami megbolondította az adott Moodle működését.
Abban az eseteben is bejutottak valahogy a szerverre és biztonsági megfontolásokból, ott a teljes újratelepítést választottuk (persze kurzusmentések után).

Vágvölgyi Csaba

Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: HELP --> Error On Page!!

Könczei György írta időpontban
Igen, amit Csaba mond, nekem is eszembe jutott korábban, mert halványan emlékeztetett a probléma a miénkre.
Az a "hogy törne le a tolla, amikor a lottó ötöst beixeli" kifejezést a jövőben én is használni fogom.
Örülök, hogy megint a Moodle-csapat közössége vitt közel a frappáns megoldáshoz! kacsintás
Gy