Belső beiratkozás kikapcsolása

Belső beiratkozás kikapcsolása

B József írta időpontban
Válaszok szám: 2
Sziasztok!

1.9.4-es Moodle-t használom és ki szeretném kapcsolni a Kurzusok -> Beiratkozások menüpontban a 'Belső beiratkozás'-t is.
(A Moodle-nak nem szeretném használni ezt a beiratkozásos funkcióját, mert csak megzavarja a usereket a belépés után az én esetemben)

Az előző verziókban találtam a problémára megoldást (a forráskódba kellett nyúlkálni), viszont az 1.9.4-nél nem találtam ilyet.

Tud valaki segíteni nekem?

Köszönöm szépen előre!

Üdv:

József
Válasz erre: B József

Tárgy: Belső beiratkozás kikapcsolása

Second Lion Moot Admin írta időpontban
Először kérdeznék.
Miért kellene kikapcsolni? Mi a cél, vagy ok?
Hogyan történik a beíratás nálatok?
Egyébként alapvetően most sem támogatott a kikapcsolása, csak ha megfelő automatikus rendszert kínálunk fel helyette.
Válasz erre: Second Lion Moot Admin

Tárgy: Belső beiratkozás kikapcsolása

B József írta időpontban
Az ok az, hogy manuálisan lesznek regisztrálva a felhasználók és aki regelve van az elérhet minden kurzust, így a beiratkozás feleslegessé válik. Aki pedig nem ismeri a Moodle működését, annak csak zavaró lehet ez a beiratkozási kérdés.

"csak ha megfelő automatikus rendszert kínálunk fel helyette" - ez alatt mire gondolsz?

Ide kapcsolódva: van e olyan beállítási lehetőség, amikor manuálisan engedem be csak a felhasználókat a kurzusra? Ő jelzi a beiratkozási igényét, én megkapom az igényt és a feltételek teljesülése után jóváhagyom és csak aztán léphet be a kurzusra.

Köszönöm szépen előre!