gmail-es smtp mint rendszer SMTP szerver

gmail-es smtp mint rendszer SMTP szerver

Törölt felhasználó írta időpontban
Válaszok szám: 6
Kedves fórumozók, egy másik magyar moodle-os fórumon ajánlották ezt a helyet, mondván, itt sokan vannak, akik tudnak, képesek válaszolni. mosoly

Jelenleg a moodle üzenetkiküldő rendszerével küzdök. SMTP szervert nem üzemeltetek, ellenben a különféle, főleg angol és német moodle-os fórumokból az tűnt ki, hogy a gmail SMTP-jével ez az egész smtp problémakör megoldható. Néhány napig működött is a dolog (némi kezdeti kínlódás után), most azonban manuálisan megpróbálva belépni az erre a célra használt gmail accountba, a gmail üzenete fogadott, hogy nem vagyok érvényes cím. Feltételezem, hogy spammernek néztek. Feltételezem, mert a gmail továbbsegítő oldala végül nem vitt sehová, amiből kiderülne, mi is volt a baj.
Ennek hatására megnézegettem újra a gmail smtp mint smtp kiszolgáló témaköröket, de sehogy se látom, hogy hol rontom el a dolgot, másoknál ilyen problémával nem találkoztam.
Igazából nem tudom, merre lehetne továbblépni, mert SMTP szervert nem csak hogy nem akarnék üzemeltetni, de intézményünk nem is engedi azt, csak központilag szabad. Valami/bármiféle alternatív megoldás a moodle üzeneteinek kiküldésére van????? vegyes
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: gmail-es smtp mint rendszer SMTP szerver

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Üdv. a Moodlemoot.hu-n :)

Háát valóban merész ötletnek tűnt a gmail-t használni Moodle SMTP szervernek. Kb. mennyi felhasználó van az említett Moodle-ban, milyen mennyiségű üzenet ment ki naponta?
Hol fut ez a Moodle? A legtöbb tárhelyszolgáltató biztosít levelező szervert (igaz gyakran csak webmail-t).

Vágvölgyi Csaba



Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: gmail-es smtp mint rendszer SMTP szerver

Törölt felhasználó írta időpontban
  • Nem magamtól jutott eszembe, hanem DE/ENG moodle fórumokon olvastam (google keresés dobta fel sorra őket), mint teljesen normális megoldás.
  • Jelenleg vlamivel több mint ~200, afféle éles tesztüzemben.
  • Nem tudom, mennyi üzenet ment ki, sztem nem sok, lásd éles tesztüzem.
  • Saját szerveren fut, nem tárhelyszolgáltató.
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: gmail-es smtp mint rendszer SMTP szerver

Törölt felhasználó írta időpontban
Nyilván alternatív megoldás: a már felvetett saját SMTP szerver beállítása. Mennyire macerás ez? Sok beállítással jár? Stb. Mert SMTP szervert tényleg nem üzemeltettem még. (Véletlenül se szeretnék olyasmit, hogy aztán valaki afféle spam-küldőnek használja.)
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: gmail-es smtp mint rendszer SMTP szerver

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
A saját szerver milyen operációs rendszert jelent? Linux/Windows?
Ha Linux akkor pl.: Postfix, ha Windows akkor pl.: Mercury32.

Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: gmail-es smtp mint rendszer SMTP szerver

Törölt felhasználó írta időpontban
L(inux: Ubuntu - Hardy Heron) A(pache) M(ySQL) P(HP) van.
A postfix jól hangzik (google, "Postfix is the default Mail Transfer Agent (MTA) for Ubuntu. It is in Ubuntu's main repository, which means that ..."), köszönöm! (egy tesztgépen el fogok vele játszani, mire is jutok vele)
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: gmail-es smtp mint rendszer SMTP szerver

Törölt felhasználó írta időpontban
Hogy zárjam a problémakör, s netán a topicot is (majdnem): úgy fél év tesztüzem után élesbe fordul a rendszer, teljesen az alapoktól lett minden újrahúzva. És. És!

sendmaillel azonnal működik az üzenetküldés és a elfelejtett jelszó lekérdezése is, egy valamit kivéve: a megkapott új jelszó után jelszóváltást kér a moodle, ám érdekes módon az általa küldött jelszóra a következő reakciót adja:
"Érvénytelen bejelentkezés, próbálja újra"

Ekkor a Mégse gombot választva a rendszer által küldött jelszóval persze meg mégis beengeddühös. Vajon mi lehet a hibajelenség mögött? Moodle-on belüli problámak tűnik nekem, de nem ismerem a belső működését. Nem tragikus a dolog, de ha valakinek van valami ötlete erre ...