favicon.ico

favicon.ico

Törölt felhasználó írta időpontban
Válaszok szám: 7
Sziasztok!

Hiába cserélem le a fent említett fájlt, nem változik a kis ikon a címsor előtt, illetve sehol sem. Mit szúrok el?

Köszi és üdv,
Attila
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: favicon.ico

Papp Gyula írta időpontban
Valószínűleg semmit :-), csak a böngésző dolgozik cache-ből.
A favicon.ico állományok helye a moodle\theme könyvtáron belül, minden egyes témakönyvtár gyökerében van. A nevük ugyanaz (favicon.ico).
Ha mégsem a böngésző a ludas, még arra tudok gondolni, hogy a favicon.ico állomány nem ikon-állomány, hanem valami más formátumú.
Mikor készült az állomány? Most, vagy már korábban is hasznáéatban volt?
Válasz erre: Papp Gyula

Tárgy: favicon.ico

Törölt felhasználó írta időpontban
Kedves Gyula!
A szabadon felhasználható Autumn témát használom.
Ennek egy kis falevél a favicon-ja. Ezt a moodle/theme/autumn helyen meg is találtam, majd egy másik téma mappájában található állománnyal felülírtam, gondolván arra, hogy legyen a hagyományos "m" betű az oldalunk ikonja.
A cache-t ürítettem már, a cron-t lefuttattam, de még mindig és mindkét böngészőben falevelet látok. Persze lehet, hogy mégis valahogy cache-ben maradt.. Ha ránéznél az oldalunkra, hogy nálad is falevél-e megköszönném.
Ezúton is köszönjük a színvonalas programot a Moot2008 -on!
Üdv, Attila
Válasz erre: Papp Gyula

Tárgy: favicon.ico

Törölt felhasználó írta időpontban
Hihetetlen, de most meg működik! Köszönöm a telepatikus úton gyógyítást!:)
Viszont ha már itt vagyok, kérdeznék még.

#1 jól emlékszem a css tutoriálon, hogy ajánlottál ikon szerkesztőt? Az Inkscape volt? Azzal nem sikerült .ico kiterjesztést mentenem.
#2 elfogad más kierjesztést is a moodle ezen része? Mert a többi ikon nagyrészt jpg vagy gif..

Mindent nagyon köszönök!
Attila
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: favicon.ico

Papp Gyula írta időpontban
Nekem már eleve a Moodle-os ikon jelent meg. :-)

Az Inkscape-et azért szeretem, mert gyorsan lehet vele dolgozni. A vektorgrafika előnyeit kihasználva egyszerűen és gyorsan lehet alakzatokat létrehozni, módosítani.
Exportálni valóban csak png formátumba lehet, de ekkor jön a GIMP. Megnyitom, ha kell csinosítom, majd mentem ico formátumba. és kész.

A favicon.ico kötelezően ikon formátumúnak kell lennie. más a felépítése. Ez a méretében is tükröződik.

Megnéztem az alkalmazásokat, amit Csaba kínált. Az ikonkészítők rendben vannak, de szerintem a generátorok az igazi durranás, mert rettentő egyszerűen lehet velük meglévő arculati elemekből ikont generálni.

Üdv:

Gyula
Válasz erre: Papp Gyula

Tárgy: favicon.ico

Gángó Vince írta időpontban
A favicon bármilyen, a weben használatos kép lehet, nem kötelező az ico formátum és a favicon.ico név, de ebben az esetben a html kódban tudatni kell a böngészővel, hogy hol keresse az ikont, pl így:

<head>
[...]
<link href="images/favico.gif" TYPE="image/gif" REL="icon">
[...]
</head>

Az értelmesebb böngészők akár animált gifet is megjelenítenek faviconként, ld. itt.

Vince
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: favicon.ico

Andrássy Tamás írta időpontban

Bár régi a téma, én a 3.7.3-as verzióban ma oldottam meg.

Először felülírtam a theme favicon.ico-ját a sajátommal.

Utána az admin felületen töröltem a theme gyorsítótárát -> „Stílust tartalmazó gyorsítótárak törlése”