Technikai fórum

Tárhely bérlet

 
Kép
Tárhely bérlet
Niethammer Zoltán írta 2008. március 4., kedd, 09:25 időpontban
 
Sziasztok!

Tud valaki olyan tárhely bérlési lehetőséget, ahol feltelepítik a moodle-t?
Szeretnék megszabadulni a saját szerver működtetésétől, mert a sulinet sebessége katasztrófális (300 Kb !!!).



Kép
Tárgy: Tárhely bérlet
Bakos Csaba írta 2008. március 4., kedd, 12:43 időpontban
 
Én a Worldinternet cégnél bérlem, gondom nincs velük. Jelenleg Moodle 1.8.4+ verziót használom, most kezdtem tesztelni az 1.9-et.
Ha kell segítek a telepítésnél.

http://www.worldinternet.hu/

Amire előfizettem:
Az e-mail címek 1000*50 Mb helye a 3000 MB-on felül van!

Worldinternet PANEL admin 5 csomag
3000 MB WEB & FTP tárhely,
Webes felületű adminisztrációs rendszer
Reklámmentes terület,
500 db FTP: Felhasználónévvel + Jelszóval védett FTP,
HTM, HTML, PHP+"PEAR modul" (ver.: 5.2x),WAP, Javascript, CSS, 100 db CRON, támogatással ,stb.
100 db domain név üzemeltetése 1 csomagban,
MySQL adatbázis (100 db (db/100 MB), ver.: 4.1x),
PHPMyAdmin (Webes felületű MySql adatbázis kezelő program, felhasználónévvel+jelszóval védve),
1000 db email cím (db/50 MB, WEBMAIL (POP3+IMAP), Jelszóváltoztatás, 99,9 %-os Vírus és SPAM szűrés + alias email támogatás "átirányítás"),
Korlátlan** sub-domain név (http://név.domainnév.hu/),
99,7 %-os Éves rendelkezésre állás,
Korlátlan adatforgalom (FTP+WEB),
Napi adatmentés,
Telefonos Ügyfélszolgálat: 06-20-362-06-74 (Hétköznap: 10:30-20:00; Hétvégén: 12:00-18:00; Ünnepnap: 10:00-12:00),
Webstatisztika,
www előtag elhagyásának lehetősége,
Saját log mappa,
.htaccess támogatás,
https:// támogatás,
SMTP kiszólgálás a levelezéshez, ...

12 hónapra (1 évre) előre fizetés esetén (egyszeri díj)*: 19900 Ft. (nettó)
Kép
Tárgy: Tárhely bérlet
Molnár László írta 2008. március 8., szombat, 06:40 időpontban
 
A tárhelybérlettel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Az 1.8-as verzióra való átállás után a jelenlegi szolgáltatómnál szinte használhatatlan a Moodle rendszer, ugyanis ha egyszerre 3 embernél több akar bejelentkezni, dolgozni a rendszerrel, akkor annyira lelassul az egész rendszer, hogy pl. bejelentkezni 15 perc alatt sem tudok, az oldalak megjelenítésére hosszú perceket kell várni.

Én konfiguráltam valamit rosszul, vagy a szolgáltatómnál van a gond?

Jelenleg a szolgáltatóm szerint egy 10/100 virtuális szerveren fut a rendszerünk.
Mielőtt erre áttértünk, teljesen használhatatlan volt a rendszer. Két ember esetén is túl sok erőforrást használtunk a szerveren és 10 percekre letiltott bennünket.
Most már nem dob le, viszont használhatatlanul lassú.
Kép
Tárgy: Tárhely bérlet
Bakos Csaba írta 2008. március 10., hétfő, 11:01 időpontban
 
Ki a szolgáltató? Ha erre válaszolsz, akkor lehet hogy tudok segíteni.
Kép
Tárgy: Tárhely bérlet
Molnár László írta 2008. március 11., kedd, 12:36 időpontban
Kép
Tárgy: Tárhely bérlet
Bakos Csaba írta 2008. április 13., vasárnap, 17:39 időpontban
 
Ha még aktuális melyik csomag az amelyet használtok?
Kép
Tárgy: Tárhely bérlet
Takács Dávid írta 2008. április 7., hétfő, 17:36 időpontban
 
Nem azért, hogy reklámozzam... de a cég, ahol dolgozom, pont foglalkozik ilyen "értéknövelt" hosztinggal. Van egy olcsóbbik csomag, ez 2000/hó, ez támogatást tartalmaz telepítéshez (nemcsak Moodle, hanem egy csomó más cucchoz), hibajavítási garanciát (!), és nemcsak napi, hanem heti vagy tetszőleges biztonsági mentés is van visszaállítási lehetőséggel (ha valamit elrontottál... ;), és egy ingyenes domain-regisztráció (hu, eu, com, net, org, info).

A technikai adatok kb. hasonlóak a fentihez, illetve:
100 Mbit/s duplex belföldi, 5 - 40 Mbit/s nemzetközi sávszél, sosem tapasztaltam jelentős lassulást; PHP 5.1.6, MySQL 5.0.27, 2.8.2.4 Perl/CGI 5.8.8 - php safe_mode-dal vagy anélkül.

A drágábbik csomag 5000Ft havonta, ebben már támogatás van az üzemeltetett alkalmazásokhoz: a telepítésen túl a használathoz, hibajavításhoz, problémák megoldásához stb. Van két "gyakorló" Moodle adminisztrátor és két fejlesztő akik segítenek. (A legdrágábbik csomag pedig 10000Ft/hó, ez "teljes ellátást" tartalmaz, fejlesztést is, modulok telepítését, stb.)



Ha érdekel, írj!