Technikai fórum

Networking

 
Kép
Networking
Madarász Csaba írta 2008. március 6., csütörtök, 01:01 időpontban
 
Két gép között szerettem volna olyan kapcsolatot teremteni, hogy az egyik moodle szerver a másikról legyen képes kurzusokat és egyéb nyalánkságokat átvenni (természetesen máshonnét is)

Ez ha jól tudom a community hub funkció.

A kérdésem a következő, melyik gépet kell és hogy beállítani?
Amelyik küldi az infókat?
Amelyik fogadja?
(tudom mindkettőt, de melyik lesz a hub?)

Mit tegyek továbbá, ha ezt a hibajelzést kapom:
You must have XML-RPC installed in your PHP build to be able to use this feature.

És ha ez kell, akkor hogyan tudom megcsinálni?

Köszönettel,

Csaba
Kép
Tárgy: Networking
Bánhidi Árpád írta 2008. március 6., csütörtök, 06:41 időpontban
 

Felteheted forrásból is, de az kicsit bonyolultabb. Ehhez le kell töltened a http://phpxmlrpc.sourceforge.net/ -ről a PHP modult. Fel kell másolnod a szerverre, kicsomagolnod, majd a Makefile-ban a PHP és a PHPINCLUDEDIR értékét beállítani a rendszerednek megfelelően. Ez után add ki a make parancsot. Más már nem marad hátra, minthogy a PHP-t újra kell fordítani, hogy az új modult is használja (azt hiszem), de a php.ini-t is szerkeszteni kell.

Ha csomagból van fent a PHP, akkor például rpm-ből is telepítheted, mert úgy könnyebb: http://rpmfind.net/linux/rpm2html/search.php?query=php-xmlrpc

Gondolom Ubuntu v. Debian-hoz is van valahol csomag, ha arra van szükséged.

Ez után csak a /etc/php.ini állományban kell a modulnak megfelelo extension sort beirni, pl.: extension=xmlrpc.so . Érdemes ellenőrizni, hogy a xmlrpc.so állomány a /usr/lib/php/extension könyvtárban van-e, ugyanis disztribúciótól függ, hogy mit hova pakol. Ha ezzel megvagy, akkor apache2 restart és már jó is.

A hub meg az lesz, amelyikhez az aktuális szervered kapcsolódni fog. Legalábbis amennyire megértettem a konfigurációját.

Kép
Tárgy: Networking
Madarász Csaba írta 2008. március 6., csütörtök, 07:23 időpontban
 
Huh, kösz. Bár nem hiszem hogy nekiugrok. A szerverhez, meg php-hez nem értek.
Van egy amerikai szolgáltatónál egy cpaneles helyem, ott garázdálkodok.
De ennyire még nem néztem bele.

Azért köszönöm a segítséged.
Ötleted nincs arra vonatkozólag, hogy mit kapcsolhattam be, ha mindenütt (boxok) megjelenik a show or hide block felirat?

Csaba
Kép
Tárgy: Networking
Bánhidi Árpád írta 2008. március 6., csütörtök, 08:45 időpontban
 

Ahhoz, hogy ezt a kiegészítést meg tudd tenni, szükséges egy rendszergazdai hozzáférés a szerverhez.

A "show or hide"-ra nincs ötletem.