Feltöltött fájlok nem elérhetőek

Feltöltött fájlok nem elérhetőek

Tóth Györgyi írta időpontban
Válaszok szám: 4
A Moodle kurzusban egy szervercsere óta semmilyen feltöltött fájl nem elérhető, hibaüzenetet adnak a feltöltött olvasmányok, a résztvevők feltöltött házifeladatai, és a fényképek is.

Nekem csak tanári hozzáférésem van, de sajnos a rendszergazda nem ismeri a Moodle-t, és mivel nekem fontos, hogy az öthetes kurzusból ne tűnjön el hetekre minden anyag, ezért én próbálok utánanézni, hogy mi lehet a hiba. Próbáltam a moodle.org-on is, de nem akadtam igazán hasznos tanácsra a fórumon.

Minden segítséget előre is köszönök!

tgy
Válasz erre: Tóth Györgyi

Tárgy: Feltöltött fájlok nem elérhetőek

Gángó Vince írta időpontban
Milyen hibaüzenetet láttok? A rendszergazdának úgy kell beállítania a moodle adatkönyvtárának a jogosultságait, hogy a webszerver és/vagy a php írni és olvasni tudja.

Vince
Válasz erre: Tóth Györgyi

Tárgy: Feltöltött fájlok nem elérhetőek

Papp Gyula írta időpontban
Lehetséges, hogy megváltozott az elérési útvonal. Ha ez az ok, egyesével újra kell kapcsolódni az állományokhoz, vagy amennyiben még létezik az előző szerver beválhat a következő lépéssor:
  1. régi (még jó) kurzus biztonági mentése
  2. mentés letöltése
  3. mentés feltöltése (új szerverre)
  4. helyreállítás
  5. s lőn csoda :-)
Válasz erre: Tóth Györgyi

Tárgy: Feltöltött fájlok nem elérhetőek

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Az új szerverre hogyan lett visszaállítva a Moodle? Elsősorban a "moodledata" könyvtár elérhetősége érdekes. A config.php-ban jól van megadva az elérési útvonal? A jogosultságok jól vannak beállítva?
Ha tudnánk telefonon/Skypon beszélni, akár Veled, akár a rendszergazdával, talán gyorsabban menne a dolog.

Vágvölgyi Csaba