Technikai fórum

Feltöltött fájlok nem elérhetőek

 
Kép
Feltöltött fájlok nem elérhetőek
Tóth Györgyi írta 2008. február 19., kedd, 12:34 időpontban
 
A Moodle kurzusban egy szervercsere óta semmilyen feltöltött fájl nem elérhető, hibaüzenetet adnak a feltöltött olvasmányok, a résztvevők feltöltött házifeladatai, és a fényképek is.

Nekem csak tanári hozzáférésem van, de sajnos a rendszergazda nem ismeri a Moodle-t, és mivel nekem fontos, hogy az öthetes kurzusból ne tűnjön el hetekre minden anyag, ezért én próbálok utánanézni, hogy mi lehet a hiba. Próbáltam a moodle.org-on is, de nem akadtam igazán hasznos tanácsra a fórumon.

Minden segítséget előre is köszönök!

tgy
Kép
Tárgy: Feltöltött fájlok nem elérhetőek
Gángó Vince írta 2008. február 19., kedd, 13:15 időpontban
 
Milyen hibaüzenetet láttok? A rendszergazdának úgy kell beállítania a moodle adatkönyvtárának a jogosultságait, hogy a webszerver és/vagy a php írni és olvasni tudja.

Vince
Kép
Tárgy: Feltöltött fájlok nem elérhetőek
Papp Gyula írta 2008. február 19., kedd, 13:25 időpontban
 
Lehetséges, hogy megváltozott az elérési útvonal. Ha ez az ok, egyesével újra kell kapcsolódni az állományokhoz, vagy amennyiben még létezik az előző szerver beválhat a következő lépéssor:
  1. régi (még jó) kurzus biztonági mentése
  2. mentés letöltése
  3. mentés feltöltése (új szerverre)
  4. helyreállítás
  5. s lőn csoda :-)
Kép
Tárgy: Feltöltött fájlok nem elérhetőek
Vágvölgyi Csaba írta 2008. február 19., kedd, 13:32 időpontban
 
Az új szerverre hogyan lett visszaállítva a Moodle? Elsősorban a "moodledata" könyvtár elérhetősége érdekes. A config.php-ban jól van megadva az elérési útvonal? A jogosultságok jól vannak beállítva?
Ha tudnánk telefonon/Skypon beszélni, akár Veled, akár a rendszergazdával, talán gyorsabban menne a dolog.

Vágvölgyi Csaba
Kép
Tárgy: Feltöltött fájlok nem elérhetőek
Tóth Györgyi írta 2008. február 19., kedd, 18:21 időpontban
 

Köszönöm a tippeket!

tgy