Kurzus importálása IMS-ből

Tárgy: Kurzus importálása IMS-ből

Szabó Roland írta időpontban
Válaszok szám: 0
Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám van, ha persze jól értelmezem az organistion-t.

Most először szerettem volna IMS scorm anyagot beilleszteni a kurzusba. Választottam a Tananyag hozzáadás/IMS csomag hozzáadás. Kitöltöttem, majd megtekintés. A tananyag készítője olyan formában készítette el a tananyagot eXe-ben, hogy fent vizszintes fejléc, bal oldalon az elrejthető menük-almenük, és jobb oldalon a tananyag.
Amikor átemeltem a fenti módszerrel, és azt állítottam be, hogy legyen menü bal oldalon, a Moodle egész más (kevésbé látványos és jól struktúrált (egy főtémakör és minden azalá belevonva)) menüt illesztett be a default design-al. A felső fejléc egyáltalán nem töltött be, csak a jobb oldali tananyagrész. Mi lehet az oka? Hogyan lehet finomítani, hogy úgy látszódjon, mintha megnyitnám a zip-ből az index.html-t?

Próbálkoztam Tevékenység hozzáadása/SCORM/AICC modul hozzáadásával, ott már a témakörök, altémakörök jobban struktúráltak (több főtémakör és alatta az altémakörök), és olvasottságot is jeleznek, de csak külön ablakban és fejléc nélkül nyílik meg az adott témakör.

Segítséget előre is köszönöm!
eredeti.JPG csatolmány