Tanulók kiiratása kurzusból

Tanulók kiiratása kurzusból

by Tar Levente -
Number of replies: 2

Kedves Fórumtagok!

Kurzus résztvevőinél nem jelenik meg a Kiiratkoztatás lehetőség és egyéb módot sem találtam sem az egyéni, sem a csoportos kiiratkoztatásra.
Mi a megoldás, illetve mit állíthattam be rosszul?
A választ előre is köszönve,
Levente

In reply to Tar Levente

Tárgy: Tanulók kiiratása kurzusból

by Lion Moot Admin Second -
Kedves Levente!

Ez a jog a tanulóknál ki van kapcsolva. Ne is legyen bekapcsolva, mert eleve csak a tanuló maga tudja kiíratni magát. Ez elég veszélyes lehet.
Egy félreértés, hogy ha a tanulókat törlöm (egyesével) az kiiratkoztatás - nem az. Mert ha visszaíratom, minden korábbi eredménye ott virít.
A valódi kiíratás a Visszaállítás menüpont. A folyamatban lehet jelölni, hogy mely szerepet akarom kiíratni. A rakás opció pedig azért van, hogy az adatbázisból milyen kapcsolódó adatokat töröljön a rendszer. A kiíratás nem törli az adatbázis vonatkozó adatait - tehát szemetes marad. Ez nagy felhasználói létszám mellett előbb-utóbb problémás lesz (meghízik az adatbázis).
Szóval Visszaállítás előtt szülessen a kurzusról teljes körű mentés - ha bármit utólag meg kell nézni. Aztán adjad neki!....
Milyen verziót használtok?
Üdv: Papp Gyula
In reply to Lion Moot Admin Second

Tárgy: Tanulók kiiratása kurzusból

by Tar Levente -

Kedves Gyula!
Köszönöm a választ, sajnos félrevezetően írtam a dolgot. Valójában az admin felületen én sem látom a tanulók kiiratkoztatási lehetőségét, ez hozott zavarba, erre továbbra sem tudom a megoldást.
Amúgy most valóban a Visszaállítással használom újra a kurzust (egymagam, ez sajnos nem intézményi és én nagyon nem vagyok informatikus); 4.4.2 verzió.
Üdv,
Levente