Technikai fórum

Navigáció (breadcrumb)

 
Kép
Navigáció (breadcrumb)
Suszter Balázs írta 2022. június 29., szerda, 15:36 időpontban
 

Sziasztok! 

A Moodle 4 telepítése után úgy érzékelem, hogy a felső navigációs menüm, pontosabban a kenyérmorzsa nem úgy működik mint eddig.

Amíg a kurzuskategóriákban haladok, addig minden rendben van, de amikor egy konkrét kurzusra lépek, a felső navigáció visszaugrik a legfelsőbb szintű kurzuskategóriába (a  tartalmat rendben megjeleníti), és nem tudok úgy lépegetni a tanfolyamban, ahogy eddig. Nagyon zavaró, mert csak a böngésző vissza gombjával tudok egy szintet visszalépni.

Ezt más is tapasztalta vagy valamit rosszul csinálok?

Előre is köszönöm.

Kép
Tárgy: Navigáció (breadcrumb)
Vágvölgyi Csaba írta 2022. június 29., szerda, 16:32 időpontban
 

Sziasztok!

Ez nem hiba, hanem a Moodle 4 új navigációs logikája, amit szokni kell :)

Használd a balról beúszó "kurzus index" területet a navigációra. 

Ezt érdemes megnézni: 

Itt az összes Moodle 4.0 újdonság rövid videókban: 

Üdv.: Vágvölgyi Csaba


Kép
Tárgy: Navigáció (breadcrumb)
Suszter Balázs írta 2022. június 29., szerda, 16:59 időpontban
 

Nagyon köszönöm a gyors választ. Nekem ez tetszene, de egész más akkor a problémám, mert nekem egyáltalán nem látszik semmilyen balról beúszó navigációs elem, menü.

Kép
Tárgy: Navigáció (breadcrumb)
Suszter Balázs írta 2022. június 29., szerda, 17:34 időpontban
 

Az általam használt Ludic téma sajnos nem támogatja a kurzus indexet. Pedig nagyon szeretném azt használni, és így a kör bezárult. Mégis jobb lett volna, ha marad a kenyérmorzsa. :) Még egyszer köszönöm a segítséget.

Kép
Tárgy: Navigáció (breadcrumb)
Vágvölgyi Csaba írta 2022. június 30., csütörtök, 07:36 időpontban
 

Ez valószínűleg azért van így, mert ez a kurzusfoma még nem 4.0 kompatibilis:

https://moodle.org/plugins/format_ludic/versions

A fontos a kurzusformátum, akkor esetleg próbáld ki a a Classic témát (Portálkezelés > Megjelenés > Stílusok > Stílusválasztó) vagy olyan Moodle 4.0 kompatibilis témákat, amelyek megtartják a morzsa menüt:

https://moodle.org/plugins/?q=type:theme%20moodle-version:4.0

Üdv.: Vágvölgyi Csaba


Kép
Tárgy: Navigáció (breadcrumb)
Suszter Balázs írta 2022. június 30., csütörtök, 13:02 időpontban
 
Ezt is nagyon köszönöm. Hasznos lesz. 

Megpróbáltam azt is, hogy visszaállítottam a Témaformára, és így már látszik a bal oldali menüm. Viszont így, hogy meg tudtam nézni, azt látom, hogy ez az adott kurzuson belüli navigációt segíti. 

Én (lehet hogy nem jól okoskodom), kialakítottam egy kurzuskategória szerkezetet, hogy áttekinthetőbb legyen az oldal. pl. KATEGÓRIA 1 / KATEGÓRIA 1.1 / kurzus Így, ha belépek a kurzusba, egyszerűen nem tudok visszalépni egy szintet, mert nincs ott a morzsa menü, ami eddig ott volt. 

konkrétan: MAGYAR / IRODALOM 6 / hősök az irodalomban 

És ezt a teljesen jól használható, általad említett bal oldali navigáció sem oldja meg. 

Tehát a KATEGÓRIA 1.1 (Irodalom 6) láthatatlan a navigációnak. És az csak rosszabb, ha nem használok alkategóriákat. 

Valamit rosszul gondolok a koncepcióról vagy ez mást nem zavar?