Technikai fórum

Felhasználók törlése globális csoport segítségével - lehetséges?

 
Kép
Felhasználók törlése globális csoport segítségével - lehetséges?
Lőrik Lajos írta 2021. október 28., csütörtök, 20:00 időpontban
 

Sziasztok!

Van egy Moodle oldal (iskolai), kb. 900 felhasználóval (Office365-ből szinronizálva, az iskola tanulói és tanárai). A felhasználók globális csoportokba vannak rendezve. Ezen globális csoportok praktikusan az osztályok.

Törölni szeretném azokat az osztályokat és tanulóit, akik már nem járnak az iskolába (végzett tanulók).

Tudom-e valahogyan a globális csoportok segítségével egyszerre törölni őket, vagy manuálisan kell törölnöm őket egyenként?

Köszi a válaszokat!

Kép
Tárgy: Felhasználók törlése globális csoport segítségével - lehetséges?
Vágvölgyi Csaba írta 2021. október 28., csütörtök, 20:49 időpontban
 

Kedves Lajos!

A Portálkezelés / Felhasználók / Fiókok / Tömeges felhasználói műveletek oldalon tudsz szűrni Globális csoport (Cohort) tagságra. Figyelj rá, hogy a "Globális csoport azonosítója" ki legyen töltve (ez alapból nem kötelező)!

Ha sikerül a szűrés, ott a szűrésben szereplő felhasználók már törölhetők tömegesen.

Üdvözlettel: Vágvölgyi Csaba

Kép
Tárgy: Felhasználók törlése globális csoport segítségével - lehetséges?
Lőrik Lajos írta 2021. október 30., szombat, 14:45 időpontban
 

Kedves Csaba!

Köszi a választ, nagyon szépen kilistázza a felhasználókat.

Azonban nem engedi törölni őket. A mellékelt képen szerplő hibát (figyelmeztetést) kapom.

Próbáltam, hogy egyszerre mindenkit törölni és úgy is, hogy csk néhány felhasználót (2-3-at) törölök csak - akkor is ugyanez a hiba.

Mi lehet ez?


Kép
Tárgy: Felhasználók törlése globális csoport segítségével - lehetséges?
Vágvölgyi Csaba írta 2021. október 31., vasárnap, 12:29 időpontban
 

Ez a hibaüzenet sajnos nem túl bőbeszédű (tipikus Moodle probléma)

A szűrést követően hozzáadtad a szűrt felhasználókat a "kiválasztáshoz", majd a lenti legördülő menüből kiválasztottad a törlést???

Ezt követően kaptad az üzenetet? Ha átváltasz angol nyelvre, akkor mi a hibaüzenet? (így könnyebb rákeresni a moodle.org fórumaiban)

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Kép
Tárgy: Felhasználók törlése globális csoport segítségével - lehetséges?
Lőrik Lajos írta 2021. október 31., vasárnap, 15:06 időpontban
 

Igen, a szűrés után hozzáadtam a szűrt felhasználókat a kiválasztáshoz és a legördülő menüből kiválasztottam a törlést (lásd a mellékelt képet). Ilyen kor ugye rákérdez mégegyszer, hogy biztosan törölni szeretném a 13 db felhasználót.

Ezután dobja ki ezt a hibaüzenetet - a  következő postban mellékelem angolul is a hibaüzenetet, de az sem bőbeszédűbb. Ha a Folytatás/Continue gombra kattintok, akkor visszadob a szűrt listához. Azonban, ha a hobaüzenet alatti leinkre kattintok, akkor továbbdob erre az angol nylevű moodle hibamagyarázó oldalra (amiből nem sokat értek):

https://docs.moodle.org/36/en/error/moodle/invalidrecord


Kép
Tárgy: Felhasználók törlése globális csoport segítségével - lehetséges?
Lőrik Lajos írta 2021. október 31., vasárnap, 15:06 időpontban
 

Tehát a hibaüzenet angolul


Kép
Tárgy: Felhasználók törlése globális csoport segítségével - lehetséges?
Lőrik Lajos írta 2021. október 31., vasárnap, 15:10 időpontban
 

De most vettem észre mégvalamit!

Megpróbáltam egyenként törölni ugyanezeket a tanulókat - nevezetesen az elsőt. Kikerestem a felnasználók közt és a neve utáni X-re kattintva (lásd a képet) akartam manuálisan törölni.

Az eredmény ugyan ez a hibaüzenet lett. Ez már elég furcsa...