Technikai fórum

Új felhasználó e-mail értesítés

 
Kép
Új felhasználó e-mail értesítés
Kővágó Sándor írta 2021. január 28., csütörtök, 23:39 időpontban
 


Új felhasználók bevitelekor a létrehozott jelszót a következő e-mailben küldte ki a rendszer. 

Sajnos nem tudom az okát. 

Üdvözöljük, $a->firstname! A(z) '$a->sitename' portálon egy új felhasználói nevet és ideiglenes jelszót kapott. A jelenlegi bejelentkezési információi: felhasználónév: $a->username, jelszó: $a->newpassword (első bejelentkezésekor a jelszót meg kell változtatnia). A(z) '$a->sitename' használatához jelentkezzen be itt: $a->link. Általában a levelező programokban ez kék hivatkozásként jelenik meg, amelyre csak kattintania kell. Ha ez nem működik, másolja ki a címet a böngészőablak tetején lévő címsorba. Üdvözlettel: '$a->sitename' rendszergazda, $a->signoff

Kép
Tárgy: Új felhasználó e-mail értesítés
Vágvölgyi Csaba írta 2021. január 29., péntek, 08:53 időpontban
 

Kedves Sándor!

Szerencsére a probléma gyorsan orvoslható. :)

A hibát az okozza, hogy a változók neveit mindehol kapcsos zárójelbe kell tenni. Pl.: 

$a->firstname helyeztt {$a->firstname}
Valószínűleg a magyarra való fordítás során keletkezett a hiba.. (pár perce beküldtem javításra, így a következő nyelvi csomagban talán jobb lesz a helyzet.

A javításhoz: 

1. A Portálkezelés / Nyelv / Nyelvi átalakítás oldalon a mygar nyelvet kell választani.




2. A képen látható módon ki kell választani a moodle.php sort (ebben van az érintett string)

3.  A "Csak az ezt tartalmazó szövegek" mezőbe és bemásoltam a levél elejét és "Szövegek megjeleníte" gomb leszűri a fordítandó szövegre.

4. a jobb oldalon módosítani kell a fordítást a {kapcsos zárójelek beírásával} (mintának ott van az eredeti angol nyelvű szöveg. Érdemes a szöveg tördelésén is javítani...

5. A végén a "Módosítások mentése a nyelvi csomagba" gombbal menthető.

6. Érdemes még egy cache üritést is csinálni (Portálkezelés / Fejlesztés / Gyorsítótárak kiürítése), hogy biztosan az új változatot használja a rendszer.

Remélem sikerül megoldani...

Üdvözlettel: Vágvölgyi Csaba

Kép
Tárgy: Új felhasználó e-mail értesítés
Kővágó Sándor írta 2021. január 29., péntek, 09:38 időpontban
 

Köszönöm a gyors választ. Órák után megpróbálom az orvoslást.