Technikai fórum

mysql_upgrade: [ERROR] 1136

 
Kép
mysql_upgrade: [ERROR] 1136
Niethammer Zoltán írta 2020. augusztus 23., vasárnap, 22:33 időpontban
 

Sziasztok!

Ubuntu 18.04 automatikus frissítésekor a mysql-is frissítené, de a következő hibaüzenet kerül a logba:


Checking server version.                                                                                                                          
Running queries to upgrade MySQL server.                                                                                            
mysql_upgrade: [ERROR] 1136: Column count doesn't match value count at row 1                                                                                           
És leáll a mysql, vele együtt a moodle .
Sokat keresgéltem a neten, de nem találtam használható megoldást. 
Tudtok ebben segíteni?



Kép
Tárgy: mysql_upgrade: [ERROR] 1136
Vágvölgyi Csaba írta 2020. augusztus 30., vasárnap, 16:24 időpontban
 

Sziasztok!

Mysql upgrade alatt nem verzióváltást értesz, ugye? (Ott elvileg 5.7 mysql szerver verzió az alap.)

Az lévő adatbázis ellenőrző scriptek nem mutatnak bármilyen adatbázis anomáliát?

https://docs.moodle.org/39/en/Administration_via_command_line

A Portálkezelés / Szerver /Környezet oldalon minden rendben lévőnek jelzett upgrtade kísérlet előtt?

Bocs, csak tapogatózom...

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Kép
Tárgy: mysql_upgrade: [ERROR] 1136
Bakos Csaba írta 2020. augusztus 30., vasárnap, 17:20 időpontban
 

Szia!

Én úgy jártam hogy nem tudom frissíteni 3.8.3-ról 3.9.1-re mert az SQL kiszolgáló a tárhely szolgáltatónál nem MySQL 5.6 hanem 10.1.46-MariaDB van, viszont  MariaDB 10.2.29 kellene, de csak szeptembertől állnak át újabb verzióra és akkor MySQL lesz a kiszolgáló. Lehet hogy itt is ez a gond, úgy értve ezt hogy melyik verzióról lenne frissítve, mert ha MySQL 5.6 volt akkor amit írtam az persze nem érvényes, annál nem kellene gondnak lenni.

Kép
Tárgy: mysql_upgrade: [ERROR] 1136
Niethammer Zoltán írta 2020. szeptember 3., csütörtök, 19:12 időpontban
 

Köszönöm a tanácsokat!

Idő hiányában letiltottam az automatikus frissítést.

Most az a lényeg, hogy a következő digitális oktatási szezonra menjen a moodle.

Egyébként kivállóan teljesített 250 tanulóval, 30 tanárral napi szinten terhelve.