mysql_upgrade: [ERROR] 1136

mysql_upgrade: [ERROR] 1136

Niethammer Zoltán írta időpontban
Válaszok szám: 3

Sziasztok!

Ubuntu 18.04 automatikus frissítésekor a mysql-is frissítené, de a következő hibaüzenet kerül a logba:


Checking server version.                                                                                                                          
Running queries to upgrade MySQL server.                                                                                            
mysql_upgrade: [ERROR] 1136: Column count doesn't match value count at row 1                                                                                           
És leáll a mysql, vele együtt a moodle .
Sokat keresgéltem a neten, de nem találtam használható megoldást. 
Tudtok ebben segíteni?



Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: mysql_upgrade: [ERROR] 1136

Vágvölgyi Csaba írta időpontban

Sziasztok!

Mysql upgrade alatt nem verzióváltást értesz, ugye? (Ott elvileg 5.7 mysql szerver verzió az alap.)

Az lévő adatbázis ellenőrző scriptek nem mutatnak bármilyen adatbázis anomáliát?

https://docs.moodle.org/39/en/Administration_via_command_line

A Portálkezelés / Szerver /Környezet oldalon minden rendben lévőnek jelzett upgrtade kísérlet előtt?

Bocs, csak tapogatózom...

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: mysql_upgrade: [ERROR] 1136

Bakos Csaba írta időpontban

Szia!

Én úgy jártam hogy nem tudom frissíteni 3.8.3-ról 3.9.1-re mert az SQL kiszolgáló a tárhely szolgáltatónál nem MySQL 5.6 hanem 10.1.46-MariaDB van, viszont  MariaDB 10.2.29 kellene, de csak szeptembertől állnak át újabb verzióra és akkor MySQL lesz a kiszolgáló. Lehet hogy itt is ez a gond, úgy értve ezt hogy melyik verzióról lenne frissítve, mert ha MySQL 5.6 volt akkor amit írtam az persze nem érvényes, annál nem kellene gondnak lenni.

Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: mysql_upgrade: [ERROR] 1136

Niethammer Zoltán írta időpontban

Köszönöm a tanácsokat!

Idő hiányában letiltottam az automatikus frissítést.

Most az a lényeg, hogy a következő digitális oktatási szezonra menjen a moodle.

Egyébként kivállóan teljesített 250 tanulóval, 30 tanárral napi szinten terhelve.