Technikai fórum

ATW.hu-ra fel lehet telepíteni a moodle-t?

 
Kép
ATW.hu-ra fel lehet telepíteni a moodle-t?
Csk Zsolt írta 2017. szeptember 21., csütörtök, 18:24 időpontban
 

Nekem az egyik vizsgámhoz fel kell tennem egy szerverre egy moodle-t és be kell állítanom, de az atw.hu-n nem igazán jött össze. Inkább tegyem windows alatt fel, amit kell és oda, vagy valami ingyenes megoldás a vizsgára nincs véletlenül?

Kép
Tárgy: ATW.hu-ra fel lehet telepíteni a moodle-t?
Vágvölgyi Csaba írta 2017. szeptember 21., csütörtök, 20:59 időpontban
 

Kedves Zsolt!

Az ingyenes tárhelyszolgáltatókkal nincsen jó tapasztalataink. Ha csak átmenetileg kell egy Moodle, akkor érdemes kipróbálnod a Moodle Cloud ingyenes szolgáltatását:

https://moodle.com/cloud/

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

 

 

Kép
Tárgy: ATW.hu-ra fel lehet telepíteni a moodle-t?
Csk Zsolt írta 2017. szeptember 22., péntek, 07:28 időpontban
 

Üdvözlöm!

 

Ez valóban működni látszik. A portadminisztrációban elakadtam, hogy az mire való és miért kell.

Kép
Tárgy: ATW.hu-ra fel lehet telepíteni a moodle-t?
Vágvölgyi Csaba írta 2017. szeptember 22., péntek, 08:10 időpontban
 

A Portáladminisztrációs menüben lehet az összes rendszerszintű beállítást módosítani, bár erre a Moodle Cloud-on nen nagyon lesz szükség (és lehetőség).

A Felhasználók almenüben lehet új felhasználókat hozzáadni (minden más felhasználókkal kapcsolatos művelet is itt található),
A Kurzusok almenüben pedig lehetőség van új kurzusok létrehozására. (és minden ehhez kötődő műveletre)

Pontosan mi a cél? Gondolom egy kurzust kell létrehozni bemutatási céllal.

Üdvözlettel: Vágvölgyi Csaba

 

Kép
Tárgy: ATW.hu-ra fel lehet telepíteni a moodle-t?
Csk Zsolt írta 2017. szeptember 22., péntek, 08:15 időpontban
 

Először is KÖSZÖNÖM! 

Valóban a cél meg is van fogalmazva. A kurzus már tudom állítani, de ha valaki nincs bejelentkezve az először mindenképpen be kell jelentkezzen, hogy láthasson nálam valamit? az 

nye.moodlecloud.com oldalt szeretném, ha láthatnák a netről többen is.

Kép
Tárgy: ATW.hu-ra fel lehet telepíteni a moodle-t?
Vágvölgyi Csaba írta 2017. szeptember 22., péntek, 09:19 időpontban
 

Az látom, hogy az oldal él. Ahhoz, hogy más is hozzáférjen két megoldás jöhet szóba:

1. Létre kell hozni a megfelelő felhasználókat manuálisan
2. Engedélyezni kell a regisztrációt az oldalon:

A Portáladminisztráció > Segédprogramok > Hitelesítés > Hitelesítés kezelése oldalon van egy Önregisztráció (registerauth) legördülő menü, ahol engedélyezni lehet az e-mail alapú regisztrációt.

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

 

 

Kép
Tárgy: ATW.hu-ra fel lehet telepíteni a moodle-t?
Csk Zsolt írta 2017. szeptember 22., péntek, 11:04 időpontban
 

Sikerült beállítanom. :-)

A főoldalon egyébként a belépésen túl nincs valami kiírható szöveg, vagy megjeleníthető információ.

És hoztam létre kurzust, de magamat regisztráltam, mint tanuló és nem látom, illetve nem a főoldal jön be, ha belép a user.