Technikai fórum

Moodle und Mahara összekapcsolasa

 
Kép
Moodle und Mahara összekapcsolasa
Parrag Eni írta 2022. december 17., szombat, 20:30 időpontban
 

Sziasztok 

Moodle szeretnem a Mahara Portfolioval összekapcsolni LTI segitsegevel.

Tudna valaki nekem ebben segiteni?

Elöre is köszönöm :)

Enikö


Kép
Tárgy: Moodle und Mahara összekapcsolasa
Nagy Gábor Zsolt írta 2022. december 19., hétfő, 15:08 időpontban
 

Üdv!

Pontosan milyen segítségre volna szükség?

Az LTI összekapcsoláshoz teljes dokumentáció van a Mahara oldalán itt:

https://manual.mahara.org/de/21.10/external/externalapps.html

Gábor

Kép
Tárgy: Moodle und Mahara összekapcsolasa
Parrag Eni írta 2022. december 26., hétfő, 19:38 időpontban
 

Kedves Gábor, köszönöm a válaszodat.

Az oldalt megtaláltam és megpróbáltam a leírás szerint az LTI összekapcsolást megcsinálni, sajnos nem sikerült.

pl.: hol találom a "Confirm LTI 1.1 assessment settings" vagy "Submit a portfolio as learner"?

Köszönöm a segítséget!

Eni


Címkék:
Kép
Tárgy: Moodle und Mahara összekapcsolasa
Nagy Gábor Zsolt írta 2023. január 7., szombat, 20:14 időpontban
 

Kedves Eni!

Moodleben kell beállítani mind a kettőt.

Elég nehezen találtam meg. Feltelepítettem egy Mahara-t és összekötöttem egy Moodle rendszerrel.

Ez az LTI megoldás úgy működik, hogy a Moodle tanár létrehozhat Moodle feladatokat (assignment activity), ami Mahara típusú. Ezen keresztül kommunikál egymással a két rendszer.  Ehhez fel kell telepíteni a Moodle submissions plugint. Moodle 3.9, 3.10 és 3.11 verziókhoz jó. A plugin telepítésekor meg kell adni a Mahara external app Consumer key-t és a Consumer secret-et. Ezt a Web services / Settings for external applications oldalon találod. Illetve még annyi, hogy a Web service beállításnál az Auto-create accounts-t Yes-re kell állítani.

A tanuló a meglévő portfóliói közül kiválaszthat egyet. Ha nincs akkor be tud lépni a Mahara-ba a Moodle-ből és létrehozhat új oldalakat és kollekciókat. A tanár ellenőrzésként szintén be tud lépni a Moodle-ből. A userek a Mahara-ban automatikusan létrejönnek. 

Üdv: Gábor