Technikai fórum

bejelentkezés hibaüzenettel

 
Kép
bejelentkezés hibaüzenettel
Juhász István írta 2022. december 16., péntek, 14:14 időpontban
 

Rendszerese látom a naplóban a 

Login failed for user 'xxx@xxx.xx'. Most likely the password did not match (error ID '3').

bejegyzéseket.

Ezzel egyidőben tapasztaljuk (én is!) hogy a bejelentkezés elsőre sikertelen - pedig felhasználónév/jelszó rendben van. Ismételt próbálkozásra már hibátlan a bejelentkezés.

Az Apache log az alábbit tartalmazza:

[Fri Dec 16 12:53:04.048671 2022] [proxy_fcgi:error] [pid 24504:tid 140358893647616] [client x.x.x.x:0] AH01071: Got error 'PHP message: [client x.x.x.x.x] https://***.hu Invalid Login Token: xxx@xxx.xxx Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/108.0.0.0 Safari/537.36', referer: https://***.hu/login/index.php

Meglepő, de más moodle szerveren lévő felhasználótól is hallom a jelenséget.

Találkoztok hasonlóval? Mi lehet az oka, merre induljak el?

István


Kép
Tárgy: bejelentkezés hibaüzenettel
Nagy Gábor Zsolt írta 2022. december 16., péntek, 19:18 időpontban
 

Üdv!

A Hibaszűrési üzeneteket  fejlesztőre állítottad? Hátha dob még valami érdekeset.

A login oldalról történő bejelentkezéskor dobja a hibaüzenetet vagy van esetleg login blokk a főoldalon?

Gábor  

Címkék:
Kép
Tárgy: bejelentkezés hibaüzenettel
Juhász István írta 2022. december 16., péntek, 21:05 időpontban
 

A login oldalon a bejelentkezéskor: "Érvénytelen belépés, próbálja újra"

Újrapróbálva beenged a nyitóoldra, de az első linkre kattintva visszadob a login oldalra!

Ezt mégegyszer(!) megcsinálja, majd ismét bejelentkezés és ezután folyamatosan bent vagyok.

(A napló szerint csak egy érvénytelen bejelentkezés történt, majd utána három bejelentkezés)

Úgy tűnik, hogy egy ideje már ismétlődő jelenség ez a több lépéses bejelenkezés sok felhasználónál.

A hibaszűrést fejlesztőire állítottam, de nem kaptam több infót.

Viszont próbaképpen most kikapcsoltam a VARNISH caching szervert, és úgy tűnik megszűnt a hibajelenség.
A gond csak az, hogy nyilván jó lenne, ha működhetne a caching szerver, csak nem tudom, pontosan mit kellene a kivételek közé felvennem, mert a moodle-t nem ismerem annyira, annek nem én vagyok gazdája.

István

Kép
Tárgy: bejelentkezés hibaüzenettel
Nagy Gábor Zsolt írta 2022. december 19., hétfő, 09:28 időpontban
 

Én a /login/* -ot tenném a kivételek közé első körben.

Tényleg annyira jó ez a VARNISH cache amennyire mondja magát?

Üdv:

Gábor

Kép
Tárgy: bejelentkezés hibaüzenettel
Juhász István írta 2022. december 19., hétfő, 12:25 időpontban
 

Köszönöm, kipróbálom egy teszten.

Talán a moodle nem annyira igényli (?), de a Cloudways-nél előtelepítve van, és a wordpress oldalakhoz viszont van egy Cloudways által fejlesztett Breeze plugin, ami ezzel jól együttműködik, Ez volt az oka, amiért bekapcsoltuk,  és ennek mellékhatása lett a bejelentkezési probléma. :-(

Így most a moodle-nél nem működik egyelőre, csak a WP oldalakon.