Technikai fórum

Kurzus áthelyezése próbálkozásokkal

 
Kép
Kurzus áthelyezése próbálkozásokkal
Nagy Kornél írta 2021. június 5., szombat, 21:22 időpontban
 

Üdv,

Van egy kurzus, amibe véletlenül két kurzus anyaga (kérdésbank, tesztek, résztvevők, próbálkozások) került. Szét szeretném választani, ami nagyrészt sikerült. A régi helyről importálással minden átment az újonnan létrehozott kurzusba, csak a próbálkozások nem. Hogyan lehetne ezeket is áthelyezni?

Köszönöm a segítséget.

Kép
Tárgy: Kurzus áthelyezése próbálkozásokkal
Vágvölgyi Csaba írta 2021. június 6., vasárnap, 09:14 időpontban
 

Kedves Kornél!

Én talán mádképp futnék neki a dolognak:

1. Készítenék egy teljes (felhasználókkal, eredményekkel) másolatot az eredeti kurzusról

2. Kitörölném az egyes példányokból az oda nem illő tartalmakat.

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

moodlemoot.hu - online, ingyenes e-learning konferencia június 25-én

Kép
Tárgy: Kurzus áthelyezése próbálkozásokkal
Nagy Kornél írta 2021. június 6., vasárnap, 10:37 időpontban
 

Kedves Csaba!

A segítségkéréskor nem írtam, hogy próbálkoztam a kurzus másolatkészítéssel, de még jelen pillanatban is ott tart, hogy a Biztonsági mentés folyamata függőben. Ezért választottam a másik, az importálási megoldást.

Akkor a probléma igazából a másolat készítésének lefagyása. Valamiért nem tudja megcsinálni. Már két függő folyamat lett, mert most ismét kísérletet tettem a kurzus másolásra, és a folyamat sorra kattintva az alábbi hibaüzenetet látom (remélem, nem baj, hogy ide bemásolom):

Error: mdb->get_record() found more than one record!
   • line 1636 of /lib/dml/moodle_database.php: call to debugging()
   • line 1596 of /lib/dml/moodle_database.php: call to moodle_database->get_record_sql()
   • line 229 of /backup/util/helper/async_helper.class.php: call to moodle_database->get_record_select()
   • line 251 of /course/view.php: call to async_helper::is_async_pending()

Sajnos, nem tudom, mit lehet ezzel kezdeni, egyáltalán, ezt a befagyott műveletet lehet-e törölni valahol.

Köszönöm, ha tudsz valamilyen megoldást írni.

Üdv,
Nagy Kornél
Kép
Tárgy: Kurzus áthelyezése próbálkozásokkal
Vágvölgyi Csaba írta 2021. június 6., vasárnap, 11:28 időpontban
 

A cron fut???  

Itt tudod ellenőrizni: Portálkezelés / Értesítések

Itt nincs hibaüzenet? 

Portálkezelés / Szerver / Környezet

Kép
Tárgy: Kurzus áthelyezése próbálkozásokkal
Nagy Kornél írta 2021. június 6., vasárnap, 12:12 időpontban
 

Kedves Csaba!

Sajnos, ahhoz a ponthoz értünk el, amitől kezdettől fogva tartottam, hogy a hiba mélysége meghaladja az én kompetenciámat és tudásomat. Iskolánkban nem én vagyok a rendszergazda, a szerverhez és a Moodle rendszer valóságos fájljaihoz sincs hozzáférésem. Jómagam a program webes felületének kezelését, igazgatását végzem (segítem az oktatók, hallgatók dolgát, teszteket, kérdésbankokat hozok létre, beiratkoztatok, értesítéseket küldök stb.) Úgy gondolom, a cron futtatását én nem tudom megoldani.

A Portálkezelés / Értesítés alatt ez az üzenet fogadott:
"A admin/cli/cron.php kódot sohasem nem használta, futtassa 1 p időközönként."

Hétfőn jelzem a felelősnek a kialakult helyzetet, és tájékoztatom, mire jutottam a segítségeddel, amit ezúton is nagyon köszönök! (Főleg, így hogy hétvége van.)


Köszönet és üdvözlet,

Kornél

Kép
Tárgy: Kurzus áthelyezése próbálkozásokkal
Vágvölgyi Csaba írta 2021. június 7., hétfő, 11:05 időpontban
 

Ez esetben szinte biztosan a cron futás hiánya lesz a probléma.

Ez alapján be tudjátok állítani, de ha segítség kell írj: https://docs.moodle.org/311/en/Cron


Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Kép
Tárgy: Kurzus áthelyezése próbálkozásokkal
Nagy Kornél írta 2021. június 7., hétfő, 16:25 időpontban
 

Köszönöm, kedves Csaba.

Jeleztem felettesemnek a cron futtatása ügyét. Átállította a parancssori helyett a webböngészőből való futtatásra és megkaptam ehhez a jelszót. Sajnos, én ezzel nem tudok mit kezdeni. Vagy mégis tudnám futtatni a Moodle felületen valahol? A tárhelyhez nem férek hozzá.

Kép
Tárgy: Kurzus áthelyezése próbálkozásokkal
Vágvölgyi Csaba írta 2021. június 7., hétfő, 17:07 időpontban
 

A web alapú cron hívást az itt leírt példa alapján tudod futtatni: https://docs.moodle.org/311/en/Cron#The_web_based_Moodle_cron_command

Az igazi gond, hogy ez nem megoldás a rendszer működése szempontjából. Normálisan csak folymatosan futó cron mellett fognak működni bizonyos dolgok.

Linux vagy Windows környezetben fut a Moodle szerveretek? 

Mindkettőben 2 perc alatt megoldható a cron hívás automatizálása a megfeleő jogosultság birtokában. (az új Moodle verziók esetén a percenkénti futtatás prefereált).

Üdv.: Vágvölgyi Csaba


Kép
Tárgy: Kurzus áthelyezése próbálkozásokkal
Nagy Kornél írta 2021. június 7., hétfő, 18:20 időpontban
 

Kedves Csaba!

Részemről azt hiszem, elmentem a falig. Sem jogosultság, sem elegendő információ és tudás nincs meg ahhoz, hogy előbbre jussak. Úgy vélem, a vizsgaidőszak után lesz előrelépés vagy megoldás a probléma megoldásában.

Köszönöm türelmedet, erőfeszítésedet, remélem, hamarosan fel tudjuk használni ezeket a tanácsokat és helyreáll a rendes működés.

Tisztelettel és üdvözlettel,
Nagy Kornél

Kép
Tárgy: Kurzus áthelyezése próbálkozásokkal
Papp Gyula írta 2021. június 7., hétfő, 20:28 időpontban
 

Új Windows szervereken már nem tudom életre lehelni a Moodle által javasolt kis progit. Nem csinál semmit.

Ezt használom helyette - nagy megelégeséssel: https://cron-job.org/en/

Kép
Tárgy: Kurzus áthelyezése próbálkozásokkal
Nagy Kornél írta 2021. június 8., kedd, 10:30 időpontban
 

Köszönöm a segítséget, meg kell várnom a vizsgák végét.

Kép
Tárgy: Kurzus áthelyezése próbálkozásokkal
Nagy Kornél írta 2021. június 10., csütörtök, 15:46 időpontban
 

Köszönöm kedves Csaba és Gyula a segítő tanácsokat. Végül is a cron futtatásával és egy kis szöszöléssel sikerült megoldani az alap problémát, amiért segítséget kértem.

Üdv,
Nagy Kornél

Kép
Tárgy: Kurzus áthelyezése próbálkozásokkal
Vágvölgyi Csaba írta 2021. június 10., csütörtök, 16:32 időpontban
 

Köszönjük a visszajelzést! :)