Technikai fórum

Kötelezően kitöltendő mezők kiiktatása

 
Picture of Anikó Darvas
Kötelezően kitöltendő mezők kiiktatása
by Anikó Darvas - Saturday, 20 March 2021, 6:19 PM
 

Sziasztok!
Telepítettem a Moodlet, és a beállítások során abba ütköztem, hogy kötelező mező a regisztrációnál a vezetéknév és a keresztnév.  Nem találom, hogyan tudnám beállítani, hogy csak emailcímre, max. felhasználónévre és jelszóra legyen szükség a regisztrációhoz. Köszönöm, ha tudtok segíteni. 

Anikó

Picture of Gyula Papp
Tárgy: Kötelezően kitöltendő mezők kiiktatása
by Gyula Papp - Sunday, 21 March 2021, 3:04 PM
 

Kedves Anikó!

Nem lehetséges a kötelező mezők számát csökkenteni. A Moodle 4 kötelező mezőt vár el:

  1. felhasználónév (egyedi azonosító)
  2. vezetéknév
  3. keresztnév
  4. email (egyedi azonosító)

Ha belegondolunk, erre mind szükség van ahhoz, hogy tudjuk, ki az illető.

Bocsánat hogy kíváncsiskodok, de kik regisztrálnának az oldaladon? Ha saját tanulóid, azt én csak akkor bíznám rájuk, ha kivétel nélkül mindenkiben biztonsággal meg lehet bízni, különben Tapsi Hapsi és Hannibal Lecter is regisztrálhat az oldaladon – vagy más nemkívánatos személyek. Ha ez nem egy „bárki jöhet és vásároljon nálam oktatási szolgáltatást” oldal, én ki sem nyitnám az email-es regisztrációt, hanem én hoznám létre tömegesen a diákok fiókjait. 

Picture of Anikó Darvas
Tárgy: Kötelezően kitöltendő mezők kiiktatása
by Anikó Darvas - Sunday, 21 March 2021, 4:31 PM
 

Kedves Gyula!

Köszönöm. Akkor majd kommunikáljuk ezt a nyitó oldalon vagy a tájékoztató emailben. Egy kutatás tananyagához kellene, amit (?értelemszerűen) anonim végeznének el a résztvevők.