Saját beiratkozások - értesítés, beiratkozási időszak

Saját beiratkozások - értesítés, beiratkozási időszak

Kiss Péter írta időpontban
Válaszok szám: 1

Sziasztok!

Eddig csak a "Kézi beiratkozás"-t szoktuk használni. Most felmerült egy olyan igényünk, hogy egyes kurzusokat bármelyik tanuló felvehesse, és erről lehetőség szerint kapjon egy értesítést is e-mailben. 

A "Saját beiratkozás"-nál számomra nem teljesen tiszta minden.
1.  Van egy olyan beállítási lehetőség, hogy "minimális értesítési idő". Ez pontosan hogyan működik?
Ki és pontosan mikor kap értesítőt? A megadott befejezési időpont előtt [minimális értesítési idő] nappal? Az összes regisztrált felhasználó? Vagy az összes felhasználó (azok kivételével, akik még nem léptek be a tananyagba?)

2. Lehet beállítani kezdési és befejezési időpontot. De akkor mit jelent a "beiratkozási időszak"?

Bízom benne, hogy tudtok segíteni kicsit tisztázni ezeket a kérdéseket!

Köszönöm!

Válasz erre: Kiss Péter

Re: Saját beiratkozások - értesítés, beiratkozási időszak

Törölt felhasználó írta időpontban
Ebbe a problémába én is belefutottam.

A "beiratkozási időszak" kifejezés nem a leghelyesebb. A fogalom azt az időszakot takarja amíg a biratkozott be lesz iratva az adott kurzusra. Tehát ha a kurzus szeptember 1.-től február 2.-áig tart akkor ezt az időszakot kell magadni ha használod ezt a beállítást. 
Használata elég nehézkes, mert az időtartamot a napok, hetek, stb.. száma szerint kezeli nem pedig dátum szerint. Tehát ki kell számolni az adott időtartamot pontosan. 
Valamint ezt az időtartamot attól kezdve számolja amikor a hallgató feliratkozott. 
Használatától szerintem érdemes eltekinteni mert több galibát okozhat mint hasznot.