Pedagógiai fórum

Kompetencia mérés

 
Kép
Kompetencia mérés
Niethammer Zoltán írta 2008. április 18., péntek, 09:28 időpontban
 
Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy csinált-e már valaki kompetencia mérés tesztet moodle-ban?
Általános iskolában tanítok, és jó lenne egy kérdésbankot összehozni ebben a témában. Ha van valakinek kedve ezen a témán dolgozni, akkor megoszthatnánk a munkát.

Kép
Tárgy: Kompetencia mérés
Egri Ica írta 2008. április 18., péntek, 20:22 időpontban
 

Kedves Zoltán!

Én is általános iskolában tanítok. Szívesen összedolgoznék veled ebben a témában. Írd meg, hogy mi a teendő? Hogyan gondoltad kivitelezni és belevághatunk.

Üdv: Egriné

Kép
Tárgy: Kompetencia mérés
Niethammer Zoltán írta 2008. április 18., péntek, 21:36 időpontban
 
Köszönöm a jelentkezésedet!

Találtam a www.ementor.hu oldalon online teszteket. Csak az a baj, hogy rengeteg kérdés van egy oldalon, és a végén a gyerek csak azt tudja meg, hogy mennyi jó válasza volt. Azt nem, hogy melyik kérdés volt a hibás, pláne visszajelzést nem kap.

Így most azt csinálom, hogy átmásolgatom a kérdéseket a moodle-ba. Lementem a képeket, majd feltöltöm a kurzusba, hogy a tesztben használhatók legyenek.

30 perc alatt sikerült 6 kérdést átrakni, de kitöltöm a visszajelzést is. A kérdések többsége feleletválasztós vagy kitöltő tipusú. Utóbbi nagyon bonyolult szintaktikájú, ezért készítettem egy segédprogramot, amivel 1 perc alatt átkonvertálható a kérdés a moodle számára értelmezhetőre.

Én most a matek 6 -ot csinálom. (http://www.ementor.hu/altisk/kompetencia/2007/6evf.htm)
Ha van kedved akkor elkezdheted a 8-at vagy a szövegértelmezést, ahogy jólesik. A végén egyesíthetjük a kérdéseket.
Ha érdekel, akkor csinálok egy részletesebb technikai leírást a folyamatról.

Üdv: Niethammer












Kép
Tárgy: Kompetencia mérés
Egri Ica írta 2008. április 19., szombat, 11:35 időpontban
 

Remek.

Szívesen hozzákezdek a 8. évfolyam matekhoz. A technikai leírásról is szívesen várok részletesebb leírásokat.

Minden kérdéshez írsz visszajelzést, vagy csak a végén?

Várom a részleteket. Esetleg megnézhetem a 6.-os félkész anyagot, hogy hasonlóképpen dolgozzam fel a 8.-at is

Üdv: Egriné

Kép
Tárgy: Kompetencia mérés
Bonyhádi Zsuzsa írta 2008. április 19., szombat, 14:31 időpontban
 
Az oldalbeállítást /- törést és azt, hogy mikor (közvetlen a válasz után, a teljes teszt kitöltésekor vagy a véglegesítés után már javíthatatlanul) a kérdésbankból összeállított adott kérdéssorhoz lehet megadni.
Az oldaltöréseket a Teszt szerkesztésénél, azon az ablakon, amelyiken a kérdésbankból lehet az adott tesztlapot összeállítani.
A visszajelzések megjelenését (amelyből az is kiderül, hogy melyik válasz helyes/helytelen, pontszámok stb.) pedig az összeállított tesztlap, felmérés szerkesztésében (ikonnal a tesztlap nevénél) lehet elérni.

Ha a válaszok nem segítettek, kérlek, írj, talán tudok többet is segíteni. Az utóbbi időben ebbe a témába nagyon bedolgoztam magam, csak nem a Te/Ti tananyag-témátokban.

Kép
Tárgy: Kompetencia mérés
Niethammer Zoltán írta 2008. április 21., hétfő, 11:01 időpontban
 
Köszönöm az aktivitást!

Csatolva küldöm a pontos technológiát.
Gondolom többeket is érdekelne a végeredmény, ezért a saját moodle portálunkra felrakhatjuk az összes kérdést és egyéb anyagot.

Kép
Tárgy: Kompetencia mérés
Niethammer Zoltán írta 2008. április 21., hétfő, 11:05 időpontban
 
Ide csatoltam azt a segédprogramot, amivel a kitöltő kérdéseket gyorsan meg lehet csinálni.
Kép
Tárgy: Kompetencia mérés
Egri Ica írta 2008. április 21., hétfő, 18:27 időpontban
 

Szia Zoltán! A 8. osztályos tesztben olyan grafikai feladatot is találtam, amit nem lehet a moddle-ban alkalmazni. Azt kihagyom.

Üdv: Egriné Ica

Kép
Tárgy: Kompetencia mérés
Niethammer Zoltán írta 2008. április 21., hétfő, 20:39 időpontban
 
Szia!

Én is találtam a 6. osztályosban néhány ilyen feladatot. Van ahol kéri a megoldás részletes kifejtését. Ezeket én is kihagytam.

Üdv: Zoli
Kép
Elkészült a 6. matek
Niethammer Zoltán írta 2008. április 23., szerda, 08:16 időpontban
 
Sziasztok!

Elkészültem a 2007-es 6. osztályos matek kérdésekkel. Kb. 40 kérdés képekkel. Csináltam egy külön kurzust a saját moodle szerverünkön. (http://www.kissbalint.sulinet.hu/ ) Kompetenciamérés kategória alatt a Kérdésbank kurzus. Itt szeretném összegyűjteni mások munkáit is, illetve innen tudjátok letölteni a kész kérdéseket.

A kurzus tanulók számára nem vehető fel! Ha regisztráltatok, akkor adminként megadom a tanári jogot ebben a kurzusban. Akit érdekel, az írjon e-mailt nekem. (niethammer@freemail.hu)
Kép
Tárgy: Elkészült a 6. matek
Niethammer Zoltán írta 2008. május 3., szombat, 08:03 időpontban
 
ÚJ CÍM!

Sikerült telepítenem az 1.9-es moodle-t az új tárhelyünkre. Így sokkal gyorsabb sávon érhető el a kissbalint.hu/motto címen. Itt keresétek a kompetenciaméréseket.