Konferenciahírek

Ismerkedjünk :-)

 
Kép
Ismerkedjünk :-)
MoodleMoot Adminisztrátor írta 2006. november 5., vasárnap, 16:38 időpontban
 

Kedves kollégák!

A közösségépítés nevében mindenkit arra szeretnék kérni, hogy ki-ki a saját profiljában néhány szóban mutatkozzon be, írja le, hogy honnan jött, mivel foglalkozik. Esetleg - ha van elérhető digitális fényképe  - töltse fel a profilba.

Akik most ismerkednek a Moodle-lal ezt úgy tehetik meg, hogy a bejelentkezés után a saját nevére kattintva, vagy a bal oldali "Adminisztráció" blokkban a "Profil szerkesztése" menüre/fülre kattintva megtehetik a szükséges változtatásokat. (Leírás mező kitöltése, Új kép feltöltése)

Előre is köszönjük!

Baráti üdvözlettel:

A konferencia szervezői

Kép
Tárgy: Ismerkedjünk :-)
Andrássy Tamás írta 2006. november 14., kedd, 05:47 időpontban
 
Okos gondolat.... jómagam megtettem.

Kedves Adminisztrátor! – Megtennéd, hogy valós információkat adsz magadról? 
Kép
Tárgy: Ismerkedjünk :-)
MoodleMoot Adminisztrátor írta 2006. november 14., kedd, 08:33 időpontban
 
Kedves Tamás!
Ez az "én" esetemben egy skizofrén dolog, mert nem egy személy "vagyok".
Jobbára Papp Gyula vagy Vágvölgyi Csaba vagyok.... :-)
Kép
Tárgy: Ismerkedjünk :-)
Damjanovich Nebojsa írta 2006. november 16., csütörtök, 19:56 időpontban
 
Hát akkor játszunk el a jégtörő szerepét.

Én 93' óta élek Magyarországon (ezért lesz észrevehető néhány helyesírási hiba az írásomban :-)
Utolsó 6 éve tanácsadó és trénerként dolgozok online kommunikációs területen, és a felnőttképzésben illetve felsőoktatásban (MÜTF) használom oktatási kiegészítőként a Moodle rendszert.

Nekem nagyon bevált - annyira, hogy az ügyfeleimnek is kínálok. Erről fog szólni az előadásom is - "Hogyan használják a multik Moodle-t"

Másnak van hasonló tapasztalata vagy információja?

Nebojsa
Kép
Tárgy: Ismerkedjünk :-)
Cseh Balázs írta 2006. november 16., csütörtök, 21:16 időpontban
 
Sziasztok!

Cseh Balázs vagyok, a Verlag Dashöfer Szakkiadó Kft. onlinemarketing-vezetője. Korábban a Geomédia Kiadói Rt. (Kreatív szaklap, ha így ismerősebb mosoly) marketingvezetője voltam.
A Dashöfer Kiadónál útjára indítottuk online képzésünket 2006. szeptemberében. Sajnos a Moodle-lel csak később találkoztam, de találkoztam :), és ennek köszönhetően lassan-lassan beizzítjuk immár ebben a rendszerben a további képzéseinket.

Ja, és a fellengzős név (dukejesus: ha a Duke Nukem 3D ismerős, akkor utalok rá, hogy az első fele onnan van, a másik az abban elért sikerekből jött :). Istenem, de régen volt... Általában alkalmas nick a teljes névtelenséghez)

Balázs
Kép
Tárgy: Ismerkedjünk :-)
Egri Ica írta 2006. november 16., csütörtök, 21:19 időpontban
 
Kedves Nebojsa!
Én 22 éve tanítok egy vidéki általános iskolában matematikát és fizikát illetve 10 éve számítástechnikát.
6 éve kapcsolódtam be a felnőttképzésbe. Csak a héten hallotam és ismerkedtem meg a moodle-val. Igazából még alig tudok róla valamit, csak arra gondoltam, hogy a gyerekeknek és a felnőtteknek is élvezetesebbé tehetném vele a tanulást. Még nem is volt időm letölteni se és utána olvasni se. Remélem, hogy a hétvégén már sort tudok rá keríteni.
Igazából szívesen venném, ha valaki segítene belekezdeni. Sajnos a konferenciára hiába jelentkeztem be, a főnököm nem támogatja a részvételt, és saját forrrásból nem tudom most finanszírozni, pedig nagyon szerettem volna részt venni.
Várom a segítő tanácsokat.
Köszönettel: Ica
Kép
Tárgy: Ismerkedjünk :-)
Damjanovich Nebojsa írta 2006. november 23., csütörtök, 18:20 időpontban
 
Kedves Ica!

Biztos vagyok benne, hogy a Moodle  Moot konferencia szervezők tudnak majd segíteni az oktatási anyagokban. Én nagyon jó angol anyagokat láttam a moodle.org-on, de biztos vannak magyar nyelvűek is.

Így el tud kezdeni az ismerkedést anélkül, hogy "élőben" kipróbálta volna.

Iskolájának a távoktatási rendszerek használata a jövőben kulcsfontosságú lesz, ahogy a tanárok továbbképzésében akár a diákok képzésében.

Üdv. Nebojsa
Kép
Tárgy: Ismerkedjünk :-)
Madarász Csaba írta 2006. november 23., csütörtök, 14:51 időpontban
 
Hello mindenkinek,

jelenleg egy kistérségi e-önkormányzati projektben dolgozom, így kerültem munkakapcsolatba a moodle-el.
Az ismeretség révén ajánlom civil szervezeteknek is, használatra.
Régóta várom az Elgg fordítását, és itt a történelmi pillanat!
elgg




Egy kedves ügyfelem-partnerem, a
TAVAM nevű szervezet, melynek egyik lelkes önkéntese (Komoróczki Dórka) annyira felfigyelt az ELGG-re, hogy maga egyedül szinte teljesen lefordította élete első szoftverét!
HOHÓ!
Van még hátra egy kevés neki, segítsünk, küldjünk neki elismerő és támogató üzeneteket, mert ez aztán igazán szép teljesítmény, és azt hiszem, nem csak mi leszünk nagyon hálásak neki...
A fordítás a rosettán van, és ezúton kérem a szakmai közönséget, hogy nézzen rá, és segítsen befejezni.

Üdvözlettel,

Madarász Csaba
Kép
Tárgy: Ismerkedjünk :-)
Damjanovich Nebojsa írta 2006. november 23., csütörtök, 18:24 időpontban
 
Én inkáb szponzorban segítenék ha kell ilyesmi :-)

Pénteken sajnos, csak a saját előadásomon leszek, de ha nem tudunk akkor beszélni, akkor írjatok a: nebojsa@damjanovich.hu emailre.

Nebojsa
Kép
Tárgy: Ismerkedjünk :-)
Margit Kanter írta 2006. november 23., csütörtök, 22:52 időpontban
 
Kedves magyarorszagi kollegak,

nagyon szerettem volna Debrecenbe elmenni es titeket megismerni, de sajnos az Online Educa elökeszitese miatt ez mar nem sikerült. Igen messze vagytok :-)

Minden Moodle-os kapcsolatnak nagyon örvendenek.

Mi itt az iden inditottuk be a bajororszagi nevelesi miniszterium szamara a Moodle-t a nepföiskolai tanitasban. En a pedagogia koordinacioert,  a tutorok kikepzeseert es a tartalom fejlesztesert felelek. Megnezhetitek mit csinalunk a www.vhs-freelearning.de alatt.

Talan akad egy vagy mas lehetöseg az együttmüködesre.

Üdvözlettel Münchenböl
Margit Kanter