Pedagógiai fórum

Kép Korlátozott nem szerkesztő tanár jogosultság

 
Kép
Kép Korlátozott nem szerkesztő tanár jogosultság
Deák István írta 2019. február 14., csütörtök, 14:18 időpontban
 

Sziasztok!

 

Az alábbi probléma megoldásában kérném szépen a segítségeteket:

Szeretnék egy olyan  nem szerkesztő tanári jogosultságot létrehozni amivel csak bizonyos tanulók és csak bizonyos globális csoport teszt eredményeit tekintheti meg az illető egy kurzuson belül.  Az ezen kívüli tanulókat, ill. globális csoportokat nem láthatja.

 

Moodle verzió 3.1.12 amit használok.

 

Köszönöm előre is a segítséget!

 

Üdv.:

Elek

Kép
Tárgy: Kép Korlátozott nem szerkesztő tanár jogosultság
Vágvölgyi Csaba írta 2019. február 15., péntek, 09:09 időpontban
 

Kedves "Elek"!

Először is biztos vagy benne "globális csoportra" és nem kurzuson belüli csoportra gondoltál?

A különböző csoportok különböző teszteket írnak/írtak meg? (csak akkor tudjuk szeparálni a hozzáférést.)

Ha a külön kezelendő emberek különböző teszteket írnak meg, akkor lehetőség van rá, hogy a "Nem szerkesztő" tanári szerepkört nem a kurzus szintjén, hanem a konkrét teszt(ek) szintjén rendeljük hozzá az illetőhöz. Így csak azokat az eredményeket láthatja.

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

ui.: Itt a fórumon többnyire a személyazonosságunk vállalásával kérdezünk és segítünk egymásnak...

Kép
Tárgy: Kép Korlátozott nem szerkesztő tanár jogosultság
Deák István írta 2019. február 21., csütörtök, 10:41 időpontban
 

Kedves Csaba!

 

A személyazonossággal kapcsolatban elnézést kérek. Régebben csináltam a regisztrációmat és nem foglalkoztam, hogy "rendbe tegyem" , most korrigáltam.

Globális csoportba szerveztem a tanulókat és mindenki ua.-t a tesztet írta. Ahogy írod, így nincs lehetőségem szeparálni őket. Köszönöm!

Arra van lehetőség, hogy adott globális csoport tanulóinak aktivitását tudjam valami eszközzel riportolni? Pl.: Tesztek eredményei, ki mennyi időt töltött a kurzusban?

A Configurable Reports modult találtam. Van erre másik könnyen kezelhető eszköz?

Köszönöm előre is a válaszod!

 

Üdv.:

István